"חמור וחסר תקדים" • ​דוברו של ראש הממשלה נתניהו תדרך כתבים בחילול שבת

העיתון אלחיאת דיווח כי הבית הלבן דחה הצעה ישראלית לדחות מעט את ביקור טראמפ • הכחשה פורסמה בשם לשכת ראה"מ • דובר ראש הממשלה: מותר לי להסתמס מהנייד שלי

נתניהו במימונה
נתניהו במימונה

במהלך השבת הבהיר דובר ראש הממשלה בועז סטמבלר לתא הכתבים המדיניים בתגובה לדיווח ‏של אלחיאת לפיו: הבית הלבן סירב להצעה ישראלית לדחות ליוני את ביקור הנשיא טראמפ בישראל, כדי שייערך לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים.
דוברו האישי של ראש הממשלה סטמבלר עידכן את תא הכתבים המדיניים בעיצמו של השבת בו הכחיש את הדיווח.

כזכור לפני כחודשיים כשקיים ראה"מ את השבת כאשר פגש את השרים רגב הנגבי ולווין בעיצמו של משבר התאגיד, אז הגיבו חברי הכנסת החרדים בחריפות.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר אז כי נדהם לשמוע על פגישת ראש הממשלה עם כמה משרי הממשלה תוך חילול שבת: "מדובר בפגיעה חמורה בקדושת השבת ובשינוי לרעה מהסטטוס קוו הנהוג במשך השנים שלא לקיים פעילות רשמית ממשלתית בימי שבת וחג. השבת הוא יום מנוחה לאומי ובמשך הדורות ידע עם ישראל לשמור על קדושת השבת ולמנוע את חילולה".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי שוחח באותו ערב עם ראש הממשלה נתניהו ומחה בפניו על הפגישה שקיים עם שרי הליכוד בטרם המשבר הקואליציוני, במהלך אותה שבת: ״לא מדובר בנושא שהוא פיקוח נפש. לא יתכן שתגרום לחילול שבת בפרהסיה על ידי הממשלה עצמה״, לפי הודעת דרעי, נתניהו השיב כי לא התכוון לחלל את השבת בעצמו וכי הוא מקבל את הדברים.

סיעת ש"ס פרסמה גם תגובה סיעתית: "הופתענו והצטערנו מאוד לשמוע על חילול השבת החמור. כואב לגלות שדווקא במדינה היהודית בוחרים מנהיגי המדינה לחללה ברגל גסה תוך פגיעה קשה ברגשות המוני האזרחים השומרים אותה בקפידה ופגיעה בסטטוס קוו״.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שוחח גם הוא עם אנשי רה"מ בעקבות הפרסומים על הדיון שקיים נתניהו. לפי הודעה שפרסם גפני, הוא אמר לנתניהו: "חמור וחסר תקדים שאינו מתקבל על הדעת, גם אם מדובר בהתעייצות לא רשמית". לפי הודעתו, ראש הממשלה אמר לו כי "הוא עצמו איננו מחלל את השבת" והבטיח שאירוע כזה לא ישוב על עצמו.  

בועז סטמבלר הגיב לפנייתנו: שקר וכזב,מותר לי להסתמס מהנייד שלי לא יצאה הודעה של המשרד

השארת תגובה