הכירו את הנציג שלכם: אליעזר לזר חבר מועצת העיר צפת

הנציג שלי לזר
הנציג שלי לזר

הנציג שלי: אליעזר לזר, חבר מועצת העיר צפת, בן 29, נשוי ואב לארבעה

תעודת זהות: מכהן קדנציה ראשונה כחבר מועצה מטעם אגודת ישראל. חבר בוועדות השונות בעירייה.

רקע אישי: נולדתי, גדלתי והתחנכתי בשכונת רמת ויז'ניץ בחיפה, כילד הצעיר בבית להורים ילידי הונגריה ובנים לניצולי שואה. למדתי בישיבת החסידות בחיפה, ועם נישואי לפני כעשור לאשתי ילידת עיה"ק צפת, זכיתי לעבור לגור בה. למדתי בכולל צאנז בעיר העתיקה ולאחר מכן הקמתי סוכנות נדל"ן בעיר.

המסלול הציבורי: עם בואי לגור בצפת לפני כעשור, הקמתי ארגוני תרבות שונים שיגבשו את ציבור האברכים וציבור הנשים. בהמשך ייסדתי עם חברים את קופת החסד העירונית שמחלקת כל חג מיליוני שקלים לאלפים מתושבי העיר. בבחירות האחרונות נקראתי לדגל ע"י רבני העיר לייצג את הציבור במועצת העיר.

הישג עיקרי: ההצלחה להסביר לחבריי הלא חרדים במועצת העיר ובכלל, את הזכות של ילדינו ושלנו לקבל תקציבים ומשאבים שווים, וכתוצאה מכך זכיתי להביא ב"ה הישגים רבים כדוגמת תקצוב כל מוסדות החינוך התורניים בבסיס התקציב פר תלמיד. כמו"כ כשערכנו בשיתוף משרד הפנים סדר ומחיקת חובות היסטוריים של גופים ציבוריים בעיר במיליוני שקלים שולבו גם כל הגופים התורניים בתהליך.

נקודת שפל: כשהבנתי שבפוליטיקה לא מספיקים רק כישורים ועשייה – אלא גם מרפקים ושרירים.

ההתחייבות שלי: לעשות הכול ע"מ לנצל את שטחי העיר הרבים לפתרון למצוקת הדיור בארץ, וכן לפעול בכל דרך כדי שכל תושב צפת יקבל את מה שמגיע לו בזכות, ולא בחסד.

הרב שלי: בחיי האישיים האדמו"ר מסערט ויז'ניץ, בחיי הציבוריים אדמו"רי ורבני הקהילות בעיר, הכפופים למועצת גדולי התורה.

פינה תורנית: מוסר מידי ערב שיעור דף יומי בבית הכנסת לעלוב בעיר זה 7 שנים.

דבר הנציג: "המטרה שלי היא לפתח ולשפץ את העיר כך שכל תושבי צפת מכל המגזרים, החוגים והעדות, ירגישו כיף וכבוד לגור בעיר. החזון שלי הוא צפת יפה יותר, נקייה יותר, מטופחת יותר, עם מרכזי תעסוקה רבים, מתחמי קניות מורחבים, גני שעשועים מרהיבים, כבישים סלולים, מבני חינוך מותאמים, מבני קהילה משופצים, אתרי תיירות מרתקים, ותחבורה ציבורית יעילה".

השארת תגובה