יהב 2? • ׳דגל׳ פותחת חזית מול ראש עיריית רחובות

סערת ההקצאות ברחובות שנחפשה ב׳קו עיתונות׳ הופכת למשבר פוליטי מול ראש העיר רחמים מלול • צמרת המפלגה הארצית בראשות ח״כ משה גפני ומנחם שפירא הוזעקה לעיר • כל הפרטים

ראש העיר רחמים מלול בלשכתו
ראש העיר רחמים מלול בלשכתו

האם ׳דגל התורה׳ פותחת חזית נוספת מול ראש עיר חזק בישראל? – ביום חמישי צפויה להגיע לעיר רחובות הצמרת הפוליטית של המפלגה, לאחר ש״הוזעקה״ למקום על ידי העסקנים המקומיים. היחסים עם ראש העיר רחמים מלול עלו על שרטון, לאור טענות מתמשכות על חוסר שיתוף פעולה עם הנציגים, שהגיע לשיאו במליאת המועצה האחרונה, בה הוביל מלול הקצאת שטח בלב האזור החרדי למעונות יום של עמותה פרטית, למרות התנגדותו ומחאתו הקולנית של חבר המועצה שלמה מונטג.

סערת ההקצאות הרחובותית שנחשפה לראשונה ב׳קו עיתונות׳, הפכה למשבר פוליטי משמעותי בין מלול, שנחשב לראש עיר חזק ודומיננטי לבין נציג ׳דגל התורה׳ שניסה לדחות את החיכוחים עם ראש העיר, למרות לחצים פנימיים שמפעילים ראשי הקהילה והמוסדות.

על פי בכירים בקהילה, העימות הנוכחי הוא רק נקודת שיא ברצף מתמשך של קיפוח ואפליית צרכי ותקציבי החינוך החרדי. "מה שקורה פה הוא בלתי נסלח", אומר בכאב בכיר בקהילה, "התושבים החרדים ברחובות הולכים ורבים, ואין כל התייחסות לצרכים המתעוררים. אנחנו נמצאים בפני שוקת שבורה, בגני הילדים אין מקום להכניס אפילו ילד אחד, ילדי 'הבאר' לומדים בתת תנאים, מצליחים לקנות כאן את הנציגים בקצת חיוכים וכספים לשמחת בית השואבה, הצרכים האמיתיים שלנו זוכים להתעלמות מוחלטת״.

כאמור, הקש ששבר את גב הגמל הוא מגרש שהפך לעירוני, ובו ראתה הקהילה תקווה להקלת הצפיפות בגני הילדים, אלא שהוא הוקצה לעמותה פרטית המפעילה מעונות יום, העומדת בראש מקורבו של ראש העיר (״מטעמי זהירות וחשש כלשהו לחוסר אובייקטיביות בהחלטותיי, בכל בקשה הקשורה לעמותה הנ"ל איני משתתף בהצבעות״, מסר מלול בתגובה). מן הראוי לציין שהמעונות נמצאים במקום מזה שנים, אך הם שכרו אותו בכסף מלא מבעלים פרטיים ולא על ידי הקצאה עירונית.

בישיבת המועצה האחרונה, הובאה ההקצאה להצבעה, אך גם לאחר שנציג ׳דגל התורה׳ שלמה מונטג גייס את כל האומץ הדרוש בכדי לעמוד על שלו ולמחות בכל תוקף – ההקצאה אושרה ברוב גדול.

לאחר ישיבת המועצה וחשיפת הסערה, היחסים עם ראש העיר רחמים מלול נקלעו למשבר, והעסקני הקהילה הבינו כי לא יצליחו לבדם להתמודד עם הפלונטר שנוצר מול ראש העיר, והחליטו להזעיק את הצמרת הפוליטית הארצית.

בביקור הבהול שנקבע ליום חמישי הקרוב, ישתתף יו״ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני, ומנהל המחלקה המוניציפלית ב׳דגל׳ וסגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא. אחרי שיערכו דיון פנימי סגור, צפויה המשלחת כולה להיפגש עם ראש העיר, לפגישה מכרעת.

האם שלמה מונטג יהפוך למיכי אלפר 2 ורחמים מלול ל׳אויב החרדים׳ החדש? – ימים יגידו.

השארת תגובה