סוף הסאגה? • רשת פיטרה את האחראים לסרטון ההסתה

לאחר סוף שבוע סוער וחצי מליון צופים שנחשפו לסרטון ההסתה שבויים כאילו חרידם תקפו כתב 'רשת' שהגיע לבני ברק עם דגל ישראל • הוחלט ברשת לפטר את הכתב ועורך הוידאו שעמדו מאחורי סרטון ההסתה

סרטון הפרובוקציה צילום מסך רשת
סרטון הפרובוקציה צילום מסך רשת

זכיינית ערוץ 2 ומפעילת אתר האינטרנט 'רשת', פיטרה את הכתב גיא הוכמן ואת עורך הוידאו אורי שצ'יגובסקי'. השניים פירמסו ביום חמישי האחרון סרטון בו תיעדו סיור שערכו בבני ברק כשהם נושאים דגל ישראל.

במהלך הסרטון הוצגה סצינה בה רוכב אופנוע וחברו תוקפים את גיא הוכמן שאחז בדגל – ושוברים את הדגל.

כאן ב'כל הזמן', חשף חיים פרידלנדר את שהתנהל מאחורי הקלעים: לאחר 32 דקות שיטוט ברחובות בני ברק כולל בשיכון סאטמר, לא הצליחו הצמד להתקל בהתנהלות אלימה כלשהי. יזמו השניים פעילות שתועדה כאילו הם מותקפים והדגל נשבר.

בתחילה התכחשו ברשת וטענו כי הסרטון הינו אמיתי ולא כולל פיברוק או ביום כלשהו. גם בכתבה צויין: "לא פנינו לאף אחד ולא ערכנו כל פרובוקציה" טענו.

בהמשך, כשגברו הקולות ובזה אחר זה נחשפו ההוכחות כי מדובר בפעילות יזומה של הצמד ולא בתיעוד אותנטי, הסירו ברשת את הסרטון כשהם עדיין טוענים: הסרטון אמיתי אך הוסר בשל פניות הציבור.

רשת התבצרה בטענותיה גם כשגיא הוכמן הוקלט באומרו 'בכל מקרה חשנו מאויימים' כשהוא מודה בחצי פה כי הסרטון בויים.

רק כשנחשף תיעוד מצלמות האבטחה, לא יכלה יותר 'רשת' להתכחש לדברים ואמרה כי 'תבדוק את הדברים'.

הערב מפרסם העיתונאי נתי טוקר ב-TheMarker כי בעקבות הבדיקה הוחלט לפטר את שני העובדים שהיו אחראים לסרטון.

מרשת נמסר בתגובה: "רשת פועלת במלוא החומרה כדי לבדוק את הנושא ותמצה את הדין במלוא החומרה כדי שמעשים אלו לא ישנו. בין אם טעויות אנוש ובין אם טעויות אחרות הרי שכל הנוגעים בדבר מביעים חרטה ופועלים לתיקון. ביום הזיכרון ולפני יום העצמאות זה הזמן לקרב בין אדם לחברו".

הוכמן לא מסר תגובה ולא ניתן היה להשיג את תגובתו של שצ'יגובסקי.

2 תגובות
  1. כל הכבוד לכם על פרסום הדבר….. ככה צריך לעשות בכל דבר כזה……

  2. הסרטון נכון ואמיתי
    נסיון להשתקה

השארת תגובה