'כולנו' נגד הצעת החוק שגובשה למניעת חילולי שבת

אלי כהן עם יעקב אשר
אלי כהן עם יעקב אשר

שר הכללה שגם לו סמכויות הנוגעות לשמירת השבת במרחב הציבורי, הודיע במהלך אירוע שבתרבות בחולון כי יתנגד להצעת חוק שתמנע חילולי שבת שנחשפה לראשונה ב׳כל הזמן׳. השר אלי כהן איש כולנו, אמר" ״אני לא חושב שצריך ללכת לחקיקה בענייני דת. כלומר זה לא דבר נכון, אחד רוצה להיות חרדי אחד דתי אחד חילוני, אחד לנסוע לים.

כל אחד שיחיה איך שהוא רוצה, השיטה היא שאני לא יתערב לשכן שלי והוא לא יתערב לי. כל הצעה שתכלול כפיה, אנחנו לא נצביע. אבל אני אומר דבר אחד שנאמר בהסכם הקואליציוני והוא שמירה על ה׳סטטוס קוו׳ כפי שראינו עד היום כפי שיש ערים שלא נוסע בהם רכב ויש ערים כמו הרצליה שכמעט הכל פתוח ויש בחולון חלק גדול מהשכונות לא פתוח כלום ובאיזור התעשיה פתוח משהו אחד, זה הכיוון שצריך להיות״. השר כהן אמר בשם מפלגת 'כולנו' כי על פי ההסכם אינו חייב לתמוך בחוקי דת ומדינה וחוקים אלו חייבים לעלות בהסכמת כל הקואליציה.

״לא אתן יד לנושא של כפייה״. 

כזכור ביום שלישי השבוע נפגש ראשי הסיעות החרדיות עם שר התירוץ יריב לוין ולאחריו ניסחו את הצעת החוק שתמנע את חילולי השבת הצעת החוק כפי שפורסמה לראשונה ב׳כל הזמן׳ קובעת כי חוקי עזר עירוניים יידרשו לאישור שר הפנים ותחול רטרואקטיביתת בתחילת השנה השרה איילת שקד אף היא התייחסה לסערה, בראיון לערוץ 2 אמרה השר שקד: ״כולנו תמימי דעים שאת הסיפור בתל אביב אי אפשר כבר לשנות, השאלה מה עושים בשאר המקומות״. 

בימים הקרובים צפוי להודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כאן יבקש בשם המדינה דיון חוזר בהרכב של חמישה שופטים והדבר הזה צפוי להיות תפנית בסערת המרכולים משום שתחוקק את הצעת חוק השבת יקח לכל הפחות מעל חצי שנה 

השארת תגובה