"התנכלות לציבור החרדי" • החכי"ם מגיבים לחשיפת 'כל הזמן'

אמש חשפנו כאן ב'כל הזמן' כי יש עתיד מתכוננת למושב קיץ עם ארבע הצעות חוק אנטי דתיות • גיור להמונים, ברית הזוגיות, רב ראשי אחד וביטול תקציב למוסדות מפלים • הגוש החרדי בכנסת ובממשלה מגיבים

הצעות החוק של יש עתיד
הצעות החוק של יש עתיד

המערכת הפוליטית מגיבה לחשיפת ׳כל הזמן׳ על תכנית החקיקה האנטי דתית של 'יש עתיד' למושב הקיץ הקרוב, הכוללת ארבע הצעות חוק אנטי דתיות וחרדיות.

אחרי החנפנות • 'יש עתיד' מכינה: מושב קיץ של הסתה אנטי דתית

שר הבריאות ויו״ר יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן, שכידוע לא מדבר מזה כשנתיים עם חה״כ לפיד, הגיב לפרסום של ׳כל הזמן׳ ואמר: ״המרצע יצא מן השק. כעת רואים שכל האזהרות שאמרתי לאורך כל תקופת ההתחפשות של לפיד כלפי החרדים היו נכונות. מדובר במפלגה הדוגלת בשנאת הדת ומלחמה במסורת כפי שהייתה בעבר, ושום דבר לא השתנה בלפיד״.

סגן השר מאיר פרוש אמר: ״אין חדש תחת השמש. מה שמניע את חברי 'יש עתיד' זה התנכלות לציבור החרדי ופגיעה בדת. לא התרשמנו מהתקופה שבה כביכול הם התאפרו, שמו פודרה, והיו בסדר עם החרדים״.

חה״כ מיכאל מלכיאלי אמר כי "צפוי לנו מושב קיץ לא פשוט כלל. כל הנציגים החרדים מאוחדים ויעמדו כחומה בצורה כנגד כל כוונה וניסיון לפגוע בחומות הקדושה וההלכה. תמיד יש את הפוליטיקאים שמחפשים כותרות, וחושבים שהדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות חוקים שיפגעו בציבור החרדי".

מלכיאלי הוסיף וציין, ״הם ינסו לעשות את שלהם, ואנחנו נפעל לקידום עשייה לטובת בני התורה וכלל האוכלוסייה, והכל תחת הכוונת נשיא מועצת החכמים חכם שלום כהן שליט"א".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ הרב יואב בן צור הגיב לפרסום: ״שורת הצעות החוק של חברי סיעת יש עתיד הזויות, לא ריאליות ולא יעברו ומהוות ניסיון נוסף לפגוע בהלכה היהודית ולעורר פרובוקציות מהאופוזיציה בנושא דת ומדינה. בעת שיו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, מציג לתקשורת רצון להתקרב לסיעות החרדיות – חברי סיעתו מעוררים פרובוקציות ומקדמים חוקים שיפגעו בהלכה, במוסדותיה ובצביונה היהודי של מדינת ישראל".

חה״כ יעקב אשר (יהדות התורה) הגיב: ״ראינו כבר את ההצלחות של יש עתיד בעבר כשניסו להעביר את החוקים המסיתים והמפלגים שלהם, כמו שבעבר זה לא הצליח – אני בטוח שכך יהיה גם הפעם״.

חה״כ אורי מקלב הצטרף לגינויים: ״זהו המראה האמיתי שלהם, סבלנו מהם תקופה ארוכה, כל האמירות של לפיד אינן באות לידי ביטוי בשטח, המאבק הוא עקרוני על נושא הליבה של בסיס היהדות״.

השארת תגובה