הסתה ברשת: כתב פרובוקטור ביים סרטון מסית בבני ברק

פרובקציה ברשת: כתב 'רשת' גיא הוכמן, ביקש מאופנוען ש'יתקוף' אותו וישבור דגל ישראל 'לקטע סאטירי' – ואז פירסם כתבה: "נאלצנו לצאת מהעיר מחשש אמיתי לחיינו" • ה'תוקף': "הוא ביקש ממני, לא חשבתי"

הכתב המותקף, צילום: רשת
הכתב המותקף, צילום: רשת

היום פורסמה באתר רשת כתבה שמציגה כיצד חרדים מבני ברק תוקפים את כתב ערוץ 'רשת', בעת שזה הלך ברחובות בני ברק עם דגל ישראל ענק.

מעדויות שהגיעו לידי 'כל הזמן' עולה כי מדובר בפרובוקציה יוזמה, ככל הנראה במטרה להשניא את החרדים על הציבור הכללי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

מהעדויות, שנמסרו מפי ארבעה אנשים שונים, עולה כי הכתב הסתובב במשך חצי שעה ברחובות העיר, אך מלבד צעקות בוז מילדי חיידר שהיו בהפסקה, מרבית התושבים התעלמו ממנו.

הכתב, מתוך מטרה למצוא פריים מסית, אף הלך ונעמד מול שטיבלאך סאטמר, אך לאכזבתו המתפללים התעלמו ממנו. בצר לו החל לשיר 'התקווה' בקולי קולות, אך גם פרובוקציה זולה זו לא עזרה לו.

לבסוף נמצא הפתרון – הכתב פגש בחברו משכבר הימים וביקש ממנו לתקוף אותו. לפי העדויות ניכר היה בברור שהם חברים. "השנים התחבקו ודיברו במשך דקות", סיפר אחד מעדי הראיה.

לאחר השיחה, התרחק האופנוען מהזירה ואז חזר במהירות, חטף את הדגל מידיו של הכתב, גיא הוכמן, שבר אותו וצעק עליו. בסיום צילום הסצנה, ניגש "התוקף" להוכמן "המותקף" וקיבל ממנו מחמאות על פעילותו.

האורגניסט שמוליק ויינריך, שהיה עד ל'תקיפה' המבוימת, סיפר ל'כל הזמן' כי "האופנוען שברח לאחר התקיפה, כדי שהאירוע יצטלם כאותנטי, חזר כעבור כמה דקות לשאול את הוכמן איך יצא?"…

האופנוען שצולם על ידי כתב רשת גיא הוכמן כשהוא 'תוקף' את דגל ישראל, מודה כי התבקש לבצע את המעשה: "נסעתי עם חבר על האופנוע ברחוב חזו"א פינת נחמיה בבני ברק, ראיתי התגודדות של אנשים וצלמים בצד, חבר שלי הכיר את הוכן והתחיל לדבר איתו הוכן ביקש בוא תעשו קטע עם האופנוע בשביל מערכון סאטירי, לא חשבתי והסכמתי.

רק היום כשראיתי את הסרטון הבנתי מה עשיתי ואני מתחרט שלא חשבתי לפני ששברתי את הדגל, אם הייתי חושב הייתי מבין שהעיתונאי רוצה להשתמש בי כדי לבייש את המגזר שלי".

אחד מעדי הראיה סיפר, כי "נתקלתי באדם הולך עם דגל ענק ברחובות בני ברק ומאחוריו אדם עם מצלמה, הבנתי", הוא אומר ל'כל הזמן' "שמדובר בפרובוקציה יזומה והלכתי אחריו לראות האם מישהו יגיב. לשמחתי אפילו בסאטמר התעלמו ממנו, מה שהוביל את הכתב להמציא פרובוקציה".

פנינו להוכמן לקבל את תגובתו למסע הפרובוקציה המתוזמן, אך עד לרגע זה היא טרם נתקבלה ולכשתתקבל תפורסם במלואה.

6 תגובות
 1. בן אדם חולני משועמם פרובקטור שילך לאום אל פאחם שילד לערערה לטטיבה לנצרת נראה אותו לא לבני ברק

  לא ביצים ויריקות………

  לומים סכינים גרזנים וכו…..

 2. מה התחנה הבאה של הוכמן – אום אל פאחם?

 3. אם זה נכון – רשת חייבת לפטר את הכתב!

 4. אם הנפת דגל בעיר בישראל מהווה פרובוקציה
  הרי שזה לבדו מצדיק את הכל
  הטיעון כי הנפת דגל שלנו בעיר יהודית במדינת ישראל משמשת כפרובוקציה (גם אם זו הייתה כוונת המשורר) הינו טיעון מטורף?
  זה מעמיד את החרדים בשורה אחת עם האללהו-עכברים ועם השמאל הפוסט ציוני
  האין זאת?

 5. אין זאת עמי שחר!
  בבני ברק מתנוסס כל שנה ביום העצמאות דגל ישראל גדול יותר מזה שעימה נכנס הכתב. כך שגם זה שזה פרובוקציה, היא טענה שיקרית של הכתב!

 6. רשת צריכה להתבייש והכתב אפילו יותר כי לא החרדים ביזו את הדגל והמדינה אלא הכתב ורשת בעצמם ואני לא מבין מה החבר של אותו כתב עשה הוא גרם לאלפי אנשים להצדיק את השנאה שלהם לחרדים
  וגיא הוכמן המעשה שעשית לא יותר טוב מאשר המסיתים במסגדים
  כי אתה ורשת שונאים את המדינה יותר מכולנו

השארת תגובה