התנועה הרפורמית לנתניהו: "'חוק החרם' מרחיק רפורמים מישראל"

במכתב ששלח לראש הממשלה נתניהו, קובל רבה של התנועה הרפורמית מפני האפשרות שצעירים רבים מחו"ל ייאלצו לבטל את השתתפותם בביקורים שמארגן משרד החוץ, מפני שבעבר הביעו התנגדות למפעל ההתנחלויות

תגלית
תגלית

על רקע העברת בכנסת של 'חוק החרם' המונע ממחרימי ההתנחלויות לבקר בישראל, קובל איש התנועה הרפורמית, ריק ג'ייקובס במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי צעירים רבים מקרב בני הקהילה הרפורמית מביעים את חששם מפני ביקור בישראל.

במכתבו מתריע ג'ייקובס, מפני נזק בלתי הפיך ל'פרויקט' תגלית, המביא ארצה מדי שנה לסיורים בשטחי מולדת, אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם.

'תגלית' הינו ארגון חינוכי ומיזם ציוני שהוקם בשנת 2000, כדי להילחם בתופעת ההתבוללות של הדור היהודי הצעיר בתפוצות. הארגון פועל להבאת אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם שלרובם זהו ביקורם הראשון בישראל, לגלות משמעות חדשה בזהותם היהודית האישית ובקשר שלהם אל ההיסטוריה ואל התרבות היהודית.

במכתבו מתריע ג"קובס, כי "אנשים שגדלו בתנועה הרפורמית ופעילים במגוון רחב של ארגונים יהודיים, כולל בקמפוסים של האוניברסיטאות, שם הם מתמודדים כמעט מדי יום עם מצבים בהם הם נמצאים בקו החזית של ההגנה על ישראל, מוצאים את עצמם במצב מאוד מטריד".

לדבריו, "התנועה הרפורמית, המונה יותר ממיליון בני אדם בצפון אמריקה, מחויבת להיאבק בחרמות על ישראל, אלא שהחוק החדש פוגע באינטרסים של ישראל כדמוקרטיה וכמדינה תוססת שראויה לחקר מצד יהודים ורבים אחרים ברחבי העולם".

השארת תגובה