"תואם את מדיניות ישראל": הותקפו מאגרי נשק איראני שיועדו לחיזבאללה בסוריה

תקיפה נרחבת התרחשה הלילה סמוך לדמשק. על פי דיווחים זרים התקיפה בוצעה על ידי ישראל וכוונה נגד מאגר נשק משמעותי שאיראן העבירה לחיזבאללה. השר כץ: "האירוע בסוריה תואם לחלוטין את מדיניות ישראל"

פיצוצים בסוריה
פיצוצים בסוריה

תקיפה בסוריה: תקיפה מסתורית התרחשה הלילה סמוך לדמשק, על פי דיוווחים זרים מדובר בתקיפה ישראלית.

על פי דיווח ברויטרס, התקיפה כוונה כנגד מאגר נשק משמעותי שהגיע מאיראן ברכבת אווירית, בכדי לסייע למליציות פרו איראניות בסוריה ובראשם חיזבאללה.

בסביבות השעה 3:00 בלילה נשמעה סדרת פיצוצים עזה באזור שדה התעופה הבינלאומי הסמוך לדמשק, ברשתות החברתיות פורסמו תיעודים של התקיפה.

בראיון לגל"צ, אישר למעשה השר לענייני מודיעין, ישראל כץ, כי המדיניות הישראלית היא להשמיד מאגרי נשק שכאלה: "אני יכולה לאשר שהאירוע בסוריה תואם לחלוטין את מדיניות ישראל – לפעול כדי למנוע הברחת נשק מתקדם מסוריה לחיזבאללה בלבנון ע"י איראן", אמר.

הוא הוסיף: "אמרנו שבכל עת שנקבל מידע מודיעיני על ניסיון להבריח, זה קו אדום ומבחינתנו אנחנו נפעל, צריך להבין כי איראן היא התומכת הגדולה ביותר של טרור בעולם היום ואנחנו צריכים לעשות הכול כדי למנוע ממנה לקיים נוכחות קבועה בסוריה. אנחנו צריכים לפעול להגיע להבנות עם ארה"ב להטיל סנקציות כלכליות חדשות על איראן, עד שהיא תפסיק את החימוש והמימון של חיזבאללה וארגוני טרור באזור הזה. זו מטרה משותפת – לא רק לארה"ב ולנו, אלא גם למרבית המדינות הסוניות הערביות שרואות בחיזבאללה ובאיראן את האויבים הגדולים ביותר".

השארת תגובה