פתיחת הזמן בתפילות ובדאגה לשלומו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן

רבבות בני התורה שבים היום להיכלי הישיבות, את הזמן יפתחו התלמידים בתפילה לרפואת ראש הישיבה רבי אהרן יהודה לייב בן גיטל פייגא המאושפז בטיפול נמרץ ב'מעייני הישועה' • מקורביו: מצבו טוב והוא בהכרה מלאה ואף משוחח עם סביבתו

WhatsApp Image 2017-04-25 at 13.04.00
WhatsApp Image 2017-04-25 at 13.04.00

חודשיים וחצי לאחר שחרורו מבית החולים בתום תקופת אשפוז ממושכת, מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן שליט"א אושפז אמש (שלישי) שוב בבית חולים 'מעייני הישועה' בבני ברק לאור הידרדרות קלה במצבו.

אמש בשעות הבוקר המוקדמות הוחלט בעצת רופאו האישי של ראש הישיבה לפנותו לבית החולים. ראש הישיבה פונה באמבולנס של ארגון 'סעד ומרפא'. תחילה הגיע לחדר טראומה שם הוחלט לבצע בדיקות מקיפות על מנת לשלול מחלות זיהומיות.

בהמשך היום הוחלט להעביר את מרן למחלקת טיפול נמרץ של בית החולים להמשך מעקב. יחד עם זאת מדגישים כי העברתו למחלקה לא נעשתה בשל הידרדרות חמורה במצבו, אלא בשל גילו המופלג והסטריליות הנצרכת.

לצד מיטתו בבית החולים שהו אמש בניו הגאון רבי שרגא והגאון רבי משה שטיינמן, נכדו ונאמן ביתו הרב דוד שפירא ונכדו הרב נוח שטיינמן.

ההחלטה על אשפוזו מחדש התקבלה לאחר ממצאים מדאיגים שהתקבלו בתוצאות בדיקות הדם השגרתיות שנבדקו בשהותו במעונו. מקורביו מייחלים בשיחה עם 'קו עיתונות' כי בימים הקרובים ישוחרר ראש הישיבה מבית החולים.

עולם הישיבות ייפתח הערב (רביעי) את זמן הקיץ בתפילה ובהקדשת סדרי הלימוד לרפואת מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב בן גיטל פייגא לרפואה שלמה.

שלשום פורסם באורח נדיר וידאו מדבריו של הגראי"ל שטיינמן עבור משתתפי כינוס 'לב לאחים' שנערך אמש בראשות גדולי ישראל. "מה רב התועלת להרבות התלמידים, זה דבר גדול מאוד, זה אגיוולדגע זכות – שכולם יתברכו". את הדברים אמר לראשי 'לב לאחים' הרב אליעזר סורוצקין, הרב אברהם זייבלד והרב נתן חפץ.

בתוך כך, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס מרן הגאון רבי שלום כהן אמר בדבריו במעמד לב לאחים: "אני מתפלל על מרן הגראי"ל שטיינמן יום יום. שיהיה בריא. שה' יאריך ימים על ממלכתו".

כמו כן, חבר מועצת גדולי התורה הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי הקדיש את פתיחת משאו אמש בכינוס 'לב לאחים' לרפואתו של הגראי"ל שטיינמן, בדבריו אמר: "הייתי מבקש להתפלל יחד אתכם לשלומו שיבריא. חשבנו שיצליח להגיע לכנס, אבל החליטו שלא כדאי עדיין". הגרב"מ אזרחי ערך 'מי שברך' לרפואת ראש הישיבה.

השארת תגובה