דמות ממוחשבת ורקע לבחירתכם: פייסבוק רוצה שתתקשרו במציאות מדומה

פייסבוק משיקה גרסה ניסיונית של פיצ'ר מהפכני שיאפשר שיחה בין המשתמשים במציאות מדומה. הבעייה: המחיר יקר מדי

facebook-spaces-social-vr-oculus-rift-2-1000x563-n79rxry59s7jfv4oi4sujc9qyo63z7896fj6nf7u9q
facebook-spaces-social-vr-oculus-rift-2-1000x563-n79rxry59s7jfv4oi4sujc9qyo63z7896fj6nf7u9q

פייסבוק משיקה גירסה ניסיונית של פיצ'ר העשוי ליצור מהפך בעולם הרשתות החברתיות והתקשור הוורטואלי.

הפיצ'ר הנקרא בשם "פייסבוק ספייס'ס" כבר זמין בגרסא נסיונית (בטא) למשתמשים בעלי מכשיר המציאות המדומה – אוקולוס ריפט (Oculus Rift) כאפליקציה חינמית בחנות של אוקולוס.

כל משתמש יוצר אווטאר (דמות ממוחשבת) עליה יוצגו תנועות ידיים ואף הבעות פנים.

לאחר יצירת הדמות האפליקציה מאפשרת למשתמש לתקשר עם חבריו דרך אפליקצית הטקסט הידועה של פייסבוק (מסנג'ר), באופן מוחשי במרחב שירצו – פארק, יער, בית ועוד. בסביבה של 360 מעלות.

מציאות מדומה חברתית הגיעה למימוש בעקבות הרכישה של פייסבוק, בה קנתה את חברת אוקולוס בעבור שני מיליארד דולר. פייסבוק רמזה על התוכניות שלה ליצור להביא את הרשת החברתית למציאות מדומה, בשנה שעברה בתצוגה של חברת ""F8 בה שני עובדים תקשרו בעזרת מציאות מדומה למרות שהיו במרחק של 20 קילומטר אחד מהשני.

אך לא הכל וורוד, הכניסה למרחב זה תעלה לא מעט עקב הצורך במכשיר עצמו ובחומרת מחשב חזקה דיה, כך שהעסק בכללותו יעלה בסביבות כ-1000$ למשתמש הממוצע, מחסור במשתמשים יגרום לכך שמשתמשים אשר בבעלותם החומרה הנדרשת ימצאו את עצמם לבד במרחב המדומה וישתמשו בו לעיתים רחוקות, בעיה זו כבר גרמה בעבר לנפילת מספר פרויקטים דומים. בפייסבוק מקווים להפוך את הפיצ'ר המהפכני זמין לכל כיס, אך דרך ארוכה מצפה להם.

השארת תגובה