מסיבת חנוכה בת"ת "נטיעים" בפ"ת

"מסיבת חנוכה" וסיום מבצע הקשבה בתלמוד תורה "נטיעים" פתח תקווה ■ באירוע השתתפו הראשל"צ הגר"י יוסף ובכירי העירייה

כמידי שנה ב- 4 השבועות הסמוכים לחג החנוכה, יוצאים צוות ההנהלה והמלמדים במבצע הקשבה, מבצע שנצרב היטב בתודעתם של הילדים הרכים צעירי הצאן, מטרותיו  של המבצע נועדו לחזק את ההקשבה וע"י כך לרומם יותר את חדוות הלימוד בכל הכיתות ובכל המקצועות,

כבר לאחר שבוע מתחילת המבצע נראו וניכרו תוצאותיו המבורכות, כאשר התלמידים מתאמצים ומשתדלים יותר ויותר להגיע להישגים בהקשבה נאותה בכיתה, ובהישגים לימודיים גבוהים ומבורכים, ואף נצברו לזכותם נקודות טובות בבחינת "מתן שכרה בצידה" לקראת חלוקת הפרסים השנתית במסיבת החנוכה.

יש לציין כי מבצע הקשבה מגיע לאחר חודש ימים של מבצע אחר מבורך אף הוא "מבצע ושננתם" בו השמיעו תלמידי כל הכיתות עשרות רבות של משניות בע"פ ואף פרקים שלמים בנפרד, כמו"כ תלמידי הכיתות הגבוהות השמיעו דפי גמרא בע"פ, המחזה הזה היה ממש תאווה לעיניים, לראות תלמידים צעירים מכיתות ב'-ג'-ד' עומדים בסך להיבחן על עוד ועוד משניות בע"פ. ומאידך תלמידי כיתות ה'-ח' נבחנים על עמודים ואף דפים שלמים בסוגיות הנלמדות בגמרא. וע"כ נאמר "כל רואיהם יכירום כי הם זרע ברך ה'"

ההתרגשות האופפת את כל הת"ת כבר שבועיים לפני המסיבה, מורגשת באופן קבוע מידי שנה בשנה בהתקרב מועד המסיבה, ההכנות למקהלה המיוחדת של ילדי הת"ת, הזמנת הפרסים הלוא הם הספרים המפוארים ויקרי הערך, חלוקת ההזמנות להורים ובני משפחותיהם, ועוד ועוד הכנות שמשתפות את הצוות ביחד עם התלמידים לקראת המסיבה השנתית. בשנה זו נקבע התאריך ל- כ"ה כסלו התשע"ה יום ד' נר שני של חנוכה, כבר כמחצית השעה לאחר הדלקת הנרות החלה התכונה הרבה בסביבות אולם שרת הסמוך לעיריית פ"ת. תלמידי הת"ת בבגדי שבת, מלווים באימהות וילדיהן, אברכים יקרים אבות ובנים סבים וסבתות עטרת זקנים בני בנים, כולם כולם נכנסים ותופסים את מקומם באולם, קצת לאחר השעה 19:00 שעת תחילת המסיבה, ניתן האות ונפתח האירוע ע"י דברי פתיחה משולבים באגדות חז"ל ואמרות חינוך מפי המנהל הרב שלמה ביטון שליט"א שאמר בין הדברים כי חשיבות החינוך בהבדלות גמורה מהרחוב הקורץ, דווקא היא שמבדילה אותנו מכל העמים, ומייחדת אותנו, כבני מלכים, מאן מלכי רבנן, לומדי תורה ואוהביה.

לאחר דברי הפתיחה של המנהל, הוזמנו תלמידי כיתה ב' למחרוזת שירים לכבודה של שנת השבע שנת השמיטה, ובשילוב שירי חנוכה בניצוחו של המחנך המסור הרב מרדכי אשכנזי שליט"א. בהדלקת הנרות כובד הרב אהרון אהרוני מפקח טעמי המקרא. נעים ונחמד היה לראות ולשמוע את התלמידים הצעירים שרים במתיקות מיוחדת שירים המסמלים את האמונה הצרופה בבורא עולם על האיכר ירא ה' שעוזב את שדהו למשך שנה שלימה, ומשליך יהבו על ה' יתברך.

לאחר שירדו תלמידי כיתה ב' מהבמה המרכזית, הוזמן הרב אהרון אהרוני שליט"א מפקח טעמי המקרא "ברשת החינוך" לשאת דברים, הרב ציון בדבריו את גודל חשיבות לימוד טעמי המקרא לילדים, ואת משאת נפשו של מרן זצוק"ל כמה הוקיר וחיבב את את הדבר, ואף העלה נס את הצטיינותם של תלמידי הת"ת מכל הכיתות בטעמי המקרא.

מ"מ ראש העיר הרב אוריאל בוסו התקבל לדוכן הנואמים, ועמד בדבריו על התפתחות ת"ת נטיעים המפורסם לשם ולתהילה ועל ההשקעה הברוכה של המנהל המסור, והצוות המוצלח שעושים עבודת קודש מעל ומעבר, ואת התוצאות רואים בערב זה בסיום מבצע הקשבה.

לאחריו הוזמן לשאת דברים ראש העיר מר יצחק ברוורמן, שציין כי בסיוריו הרבים במוסדות החינוך של הרשת בפ"ת התפעל במיוחד מביקורו בת"ת "נטיעים" מהדרך ארץ והמשמעת של התלמידים היקרים. ודרך חינוך זו מהווה סמל ודוגמא לכלל הציבור.

הראשל"צ: שכל שאיפותיכם יהיו לגדול בתורה

לקראת השעה 19:30 הורגשה באולם תכונה מיוחדת כאשר בפתח נראתה דמותו המאירה של הראשון לציון מורינו הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א שהגיע לפאר ולכבד את המעמד בנוכחותו ובדברי תורתו. בכניסתו נעמד הקהל כולו על רגליו ופצח בשירה כיאה וכיאות לכבודה של תורה, בדבריו עמד הרב שליט"א על משמעות ומהות ימי החנוכה, אהבת התורה והתמדתה, בשילוב מעשה רב מאביו מרן עט"ר זצוק"ל, על שקידתו ועמלו בתורה, ופנה לילדים בדבריו כי לא העיקר ברכותיהם של חכמים, אלא המעשה הוא העיקר. שכל שאיפותיהם יהיו אך ורק בתורה לגדול ולצמוח בש"ס ובפוסקים ובידיעת התורה. בתוך הדברים סיפר כי בשנת תשל"ג נסע עם אביו לחיפה, ובדרך למדו גמ' מס' כתובות, והספיקו ללמוד כ-8 דפים במהלך הנסיעה בע"פ זה מלמד אותנו את גודל אהבת התורה וידיעת התורה.

עם סיום דברי הראשון לציון שליט"א הודה לו המנהל על טרחתו לכבד את המעמד ולקול שירת ימים על ימי מלך תוסיף יצא הרב מן האולם, כאן הוזמנו תלמידי כיתות ה'-ו' לבמה המרכזית לשירה סוחפת ומרגשת כמידי שנה בניצוחו של האמן ר' יניב המאירי, התלמידים גרמו להתרגשות מיוחדת בקהל בעמידתם המסודרת והמרשימה, ויותר מכל בשירה נפלאה ומרגשת.

לאחר הפסקת צלילים קצרה הוזמן לשאת דברים רב שכונת "כפר אברהם" הגאון הרב ששון כהן שליט"א ראש כולל "אוהל רחל" שרבים מתלמידיו ומתושבי השכונה נמנים על משפחת נטיעים המורחבת לדורותיה, ואף בין הבוגרים שכבר נמצאים בישיבות הקדושות. שעמד בדבריו על הנושא של "דוגמא אישית" בבית שילד רואה את אביו עוסק בתורה וביר"ש, כך יתנהג בגדלותו וכן ח"ו להיפך…

לאחר מכן נסגר המסך להכנות לקראת ההפתעה הנעימה בדמות ההצגה של ר' שרגי "סוד המערה" שנצפתה בקשב רב ואף במעט פליאה כיצד אדם אחד מתנהל בהצגה והופך לכמה וכמה דמויות בו זמנית, בהצגתו הצליח ר' שרגי להשריש את המסר החד והברור של מסירות נפש לתורה.

את דבר ההורים הביא האברך החשוב הרב רון שמיר שליט"א שעמד בדבריו על חשיבות "ויגבה ליבו בדרכי ה' " לדעת כמה אנו חשובים ויקרים, ולא להרגיש ח"ו נחיתות דרגה מול אויבי ה'. אלא כבני מלכים. לייקר את מעמדנו וחשיבותנו כי אנו בני תורה גאים בדרכינו ובקיום המצוות שאותנו ציוה בורא עולם.

כמו"כ ציין את התפתחות של הת"ת, ומסירותו הרבה של המנהל להחדיר כמה שיותר יראת שמים בליבותיהם של התלמידים, ושאר המחנכים שעושים עבודת קודש נפלאה.

לקול צלילי מקהלת כיתות ה' ו' בשיר "אנעים זמירות" עלה התלמיד אליהו בועז בר נתן לשאת דברי תורה וברכה. ולאחר מכן חולקו הפרסים לתלמידים היקרים.

במהלך הערב העלה המנהל על נס את עבודתם המסורה של צוות המחנכים היקר, המורות והגננות, בדברי שבח והלל על עבודתם המסורה בחינוך ילדי ישראל.

עם סיום הערב התפזר הקהל בתחושה של סיפוק רוחני והרגשה מיוחדת של שמחה אשרינו שזכינו לחנך את ילדינו בחינוך טהור וקדוש, בדור כזה של מותרות ולתת לילדינו שפע ומטען רוחני בלימוד וביראת ה' טהורה.

2 תגובות
  1. אשרינו שזכינו למורינו ורבינו מרן הראש"לצ ר' יצחק יוסף שליט"א ממשיך דרכו של אביו הגדול מקדש שם שמים ברבים!

  2. צודק בכל מילה אני לא מכיר אנשים שהיו במוצ"ש בלוין בזמן מרן שלא נמצאים היום בשיעורו של מורינו הראש"ל שליט"א יראו ענוים וישמחו וכל עולה קפצה פיה!

השארת תגובה