הושגו הסכמות בנושא משבר התאגיד: עובדי רשות השידור ייקלטו בתאגיד ובשירות המדינה

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות

לאחר משא ומתן ממושך ובצל איומי השביתה במגזר הציבורי, הגיעו הצדדים להבנות ואי לכך השביתה שתוכננה למחר במגזר הציבורי מבוטלת.

בין עיקרי ההסכמות: בתקופת תחילת שידורי התאגיד חלקם של עובדי רשות השידור שייקלטו בתאגיד יעמוד על כ-65%, כ-100 עובדים נוספים ייקלטו לשירות המדינה במסגרת תקנים לא מאוישים, כלל העובדים בגילאי 40-50 ייקלטו בתאגיד או בשירות המדינה, לא תהיה העסקה במיקור חוץ ונקבע שיפור דרמטי בתנאי הפורשים מהרשות המבוטחים בקרן פנסיה חדשה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אומר כי "פתרון שמציל את מטה לחמם של מאות עובדים, מונע מיקור חוץ, קובע שיפור דרמטי בתנאי הפרישה, ומסדיר גם קליטה בשירות המדינה".

 על פי ההבנות שהושגו, סוכם כי כ-555 עובדי רשות השידור ייקלטו לעבודה בתאגיד השידור הציבורי, וחלקם בכוח העבודה בתאגיד, בתקופה שבתחילת שידורי התאגיד, יעמוד על כ-65 אחוזים, וכל זאת תוך שמירה על המסגרת התקציבית שנקבעה לתאגיד השידור.

בנוסף לכך, כ-100 עובדים ייקלטו לשירות המדינה במסגרת תקנים לא מאוישים. בשורה חשובה נוספת נוגעת לקבוצת העובדים בגילאי 40 עד 50 – כלל העובדים המשתייכים לקבוצה זו ייקלטו להעסקה בתאגיד או בשירות המדינה. עובדי רשות השידור מעל גיל 50 יזכו לקבל פנסיית גישור.

ההסכמות בין הצדדים כוללות גם שיפור דרמטי של תנאי הפורשים מהרשות המבוטחים בקרן פנסיה חדשה, באופן שמטיב במאות אלפי שקלים עם כל עובד.

 עוד סוכם בין יו"ר ההסתדרות ניסנקורן לבין מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד כי לא תהיה העסקה במתכונת של  מיקור חוץ וכי חברות הפקה שיעסיקו את יוצאי רשות השידור, יקבלו עדיפות בניקוד בקבלת תקציבים המיועדים ליצירה מקורית למשך תקופה שתקבע מיום התחילה.

השארת תגובה