ועכשיו גם בבתי החולים: טקסי זיכרון לששת המליונים

נרות נשמה עם שמות הנספים
נרות נשמה עם שמות הנספים

לראשונה לקראת ערב יום השואה, בתי החולים איכילוב, רמב"ם ותל השומר, יקצו מתחם זיכרון בכניסה הראשית לבתי החולים בו יחולקו לחולים ולמבקרים נרות נשמה עם שמות של נספים כחלק מהצטרפותם בקידום המסורת הלאומית החדשה של עמותת "שם ונר" הקוראת לכל אזרח באשר הוא, להדליק נר נשמה אישי בכל שנה , בערב יום השואה יחד עם משפחתו.

במסגרת שיתוף הפעולה יחולקו מאות נרות נשמה הכוללים ברקוד לסריקה המפנה לסיפור חייו של אותו נספה. קיום מסורת של טקס הדלקת הנרות בכל ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יבטיח כי סיפורי הנספים ימשיכו להישמע וזיכרון השואה יחוקק זבנו כעם גם כאשר אחרון הניצולים כבר לא יהיה עוד בחיים.

אלישה יעקבי, יוזמת ומייסדת עמותת שם ונר אמר: "לעיתים נבצר מהחולים ששוהים בבתי החולים לקחת חלק במימוש מסורות לאומיות בשל מחלתם וחוסר תפקודם. לפיכך החלטנו השנה להגיע עד אליהם ולפנות לבתי החולים מובילים בישראל ולאפשר לכלל החולים ולמבקריהם לקבל נרות נשמה ממתחמי הזיכרון שיוקצו לכך בכל אחד מבתי החולים וכך להבטיח כי גם החולים יוכלו להדליק את נר הנשמה עם משפחתם בערב יום השואה יחד עם כלל אזרחי מדינת ישראל".

פרופ' צבי דוולצקי מנהל היחידה הגריאטרית ברמב"ם אמר: "כבית חולים המטפל בניצולי שואה רבים, אנו מברכים על היוזמה. הנצחת שמות הקורבנות הינה בעלת חשיבות עצומה והפרויקט הזה מאפשר למטופלים שלנו לקחת חלק במלאכת השימור ולנצור את זכרם של הנספים לדורי דורות".

השארת תגובה