הפסיכיאטר קבע: המחבל שדקר ברכבת הקלה, כשיר לעמוד לדין

לאחר שפרקליטו ניסה להציג כאילו ומרשו סובל מבעיה נפשית שגרמה לו לעשות את המעשה המזעזע, קובע הפסיכיאטר המחוזי, כי המחבל גמיל תמימי שביצע הפיגוע ביום שישי האחרון, אחראי למעשיו וכשיר לעמוד לדין

פיגוע דקירה ברכבת הקלה
פיגוע דקירה ברכבת הקלה

ביום שישי האחרון חול המועד פסח, עלה ג'מיל תמימי פלסטיני תושב טייבה בן 57 על הרכבת הקלה בירושלים, התנפל על צעירה בשנות העשרים לחייה ובאמצעות סכין שהייתה ברשותו, דקר אותה למוות. תמימי הספיק לפגוע ולדקור שני אזרחים נוספים בטרם נורה ונוטרל על ידי שוטר שבמקרה נכח במקום.

שעה קלה לאחר הפיגוע עדכנו ראשי מערכת הביטחון כי המחבל הינו מוכר למשטרה ולרשויות החוק בשל עברו הפלילי וכי בעבר אף נפתח נגדו תיק בשל אירועי אלימות שונים בהם היה מעורב. בהמשך אף נודע, כי לפני שביצע את הפיגוע טען באוזני מי ממקרוביו בפניו שפך את מר ליבו, כי 'אין לו מה להפסיד בחיים'.

במהלך הדיון להארכת מעצרו ביקש פרקליטו לטעון כי מרשו ביצע את המעשה על רקענפשי וכי אין לייחס למעשיו כל כוונה בעל אופי ביטחוני, עוד ביקש הפרקליט לטעון כי בשל העובדה כי מרשו סובל מבעיות נפשיות הרי שיש לפטור אותו מקיום ההליך המשפטי והעמדתו לדין משום שאין הוא אחראי למעשיו. בית המשפט קבע כי תמימי יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

הערב הודיע הפסיכיאטר המחוזי, כי המחבל גמיל תמימי אחראי למעשיו וכי הוא כשיר לעמוד לדין.

בעקבות המסקנות יישאר המחבל במעצרו ויימשכו נגדו ההליכים כרגיל.

השארת תגובה