'חיסול חשבונות' בפייסבוק • כלי חדש למאבק ב'ספאם' ברשתות החברתיות

לא מעט חרדים משתמשים ברשת החברתית פייסבוק תחת שם בדוי, כתוצאה מה"תקנות" המחמירים בנושא פגעי הטכנולוגיה. האם התופעה תיעלם בקרוב? בפייסבוק מבטיחים "מלחמת חורמה" ומציגים כלי חדש • כל הפרטים

לוגו פייסבוק
לוגו פייסבוק

הרשת החברתית הפופולרית פייסבוק הודיעה כי השיקה כלי נוסף שמיועד לזהות חשבונות פיקטיביים – ולחסום אותן. הכלי החדש, בשונה מקודמיו, יאפשר לזהות את החשבונות הפיקטיביים באמצעות ניתוח פעילות המשתמש ברשת, ללא צורך בבדיקת התוכן. כך למשל, יוכל הכלי לזהות תוכן זהה המופץ מכמה חשבונות שונים וכן כמות הודעות מכובדת שאינה סבירה למשתמש הממוצע.

הכלי החדש מצטרף לשורה של טכנולוגיות אותן פיתחו מנהלי הרשת החברתית בתקופה האחרונה במטרה "לחסל" את החשבונות הפיקטיביים שנועדו למטרות שיווקית והפצות של תוכן זבל. רק לפני חודשיים הודעה פייסבוק כי הטמיעה מנגנון חדש המיועד לזהות האם התוכן שפרסמת הינו אוטנטי – על פי חכמת ההמונים. כך למשל, אם התגלה כי פוסטים מעמוד מסויים הוסתרו על ידי משתמשים רבים, זה סימן שיתכן ומדובר בתוכן לא אותנטי. אל הכלי הזה נוסף החודש שיפור נוסף, במסגרתה לא מתאפשרת שיתוף תמונה שדווחה על ידי משתמשים אחרים כ"תוכן אינטימי".

לפי החברה, צוות המפתחים של פייסבוק עובדים על שדרוג נוסף לכלי החדש וכי היעד הסופי היא מיגור תופעת החשבונות הפיקטיביים לצמיתות. פייסבוק אמנם עדיין לא דורשת את מספר תעודת הזהות שלכם ואת פרטי כרטיס האשראי, אך בהחלט מצליחה להילחם בתופעה בצורה הראויה לציון לשבח. אז אם גם אתם פתחתם חשבון תחת שם בדוי, בכדי שה"משגיח" או רב הקהילה לא יגלה שיש לכם פייסבוק, ייתכן שבקרוב גם אתם תיחסמו לצמיתות. הדרך היחידה להחזיר את הפרופיל לאוויר לאחר שנחסם הינו באמצעות שליחת צילום תעודת הזהות למחלקת התמיכה של פייסבוק – שתחזיר את הפרופיל לאחר 48 שעות, כשמעליו יתנשא שמכם האמיתי.

השארת תגובה