קמפיין חדש: אוטובוס להסעת נוסעים בשבתות באזור המרכז

'נוע תנוע' מפרסמת קמפיין הקורא לציבור לסייע במימון רכישת אוטובוסים שיפעלו כתחליף לתחבורה הציבורית בשבתות וחגי ישראל • חה"כ מלכיאלי פנה לשר התחבורה במכתב: יש חוק האוסר הפעלת תחבורה ציבורית בימי המנוחה

אוטובוס, אילוסטרציה
אוטובוס, אילוסטרציה

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) במכתב לשר התחבורה ישראל כץ: "לא יכול להיות מצב שאגודה אשר גובה תשלום של תשעה שקלים מכל נוסע על הנסיעה ומדמה להחליף בשבתות ובחגים את החברות הפעילות במהלך השבוע, תוכל לעקוף את החוק ולבצע נסיעות בשבת"

בשבוע האחרון החל להתפרסם קמפיין שמטרתו להשיג מימון לרכישת אוטובוס העשוי למרבה הצער והכאב לאפשר נסיעה בשבתות ובחגים לתושבי תל אביב, יפו ובת ים. מי שעומד מאחורי היוזמה, היא אגודה בשם 'נוע תנוע', המפעילה בשנתיים האחרונות, בכל שבת, קו אוטובוס שכזה ורוצה כעת להוסיף קו נוסף שיעבור בין מוקדי הבילויים וחופי הים באזור המרכז.

בעקבות כך, פנה חבר הכנסת הרב מיכאל מלכיאלי (ש"ס) במכתב בהול לשר התחבורה ישראל כץ, ובו הוא כותב: "אני פונה אליך כאדם שהמסורת ושמירת המצוות קרובה מאוד ללבו, בבקשה לאכוף את התופעה שהחלה להתרחש בשבתות ובחגים, ובהן הסעת נוסעים בתשלום בין ערים שונות ברחבי הארץ".

מלכיאלי מוסיף: "כידוע, נחקק בישראל לפני עשרות שנים חוק לאיסור הפעלת תחבורה ציבורית בימי המנוחה, שעצר את החברות הרשמיות להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. אך בשנים האחרונות חברות וארגונים נוספים מנסים למצוא פרצות בחוק שגם כך, רווי הסייגים. הגיעה העת כבר לתקן את הפרצות בחוק".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מסביר בשיחה עם כתבנו :"לא יכול להיות מצב שאגודה אשר גובה תשלום של תשעה שקלים מכל נוסע על הנסיעה ומדמה להחליף בשבתות ובחגים את חברת 'דן', תוכל לעקוף את החוק ולבצע נסיעות בשבת, במסווה של אגודה, הדבר דומה לחברה לכל דבר. יתרה מכך, אותה אגודה מצהירה מעל כל במה שהמטרה שלהם היא להיסגר כשהמדינה תפעיל תחבורה ציבורית בשבת — ובינתיים לשנות את המציאות בשטח".

2 תגובות
  1. חבל שרוצים לחלל את השבת

  2. האגודה הזאת זה הדבר הכי טוב שקרה בארץ בשנים האחרונות
    דור הY ומעמד הביניים לא יכולים להרשות לעצמם אוטו ב100-200 אלף שקל, וגם לא רוצים כשהם יכולים לחסוך ולהשקיע את הסכום הזה לעתיד במקום לשים אותו במשהו שיורד בערכו מלא כל שנה ומסכן אותם בתאונות , דתיים שלא רוצים שלא ייסעו , זה ממש לא תחבורה ציבורית , זה תחבורה למי שחבר במועדון , וממש לא לציבור הדתי , לצעירים אין כסף למונית שעולה פי 20 מאשר מה שעולה להם נסיעה ביום רגיל , זה כמו שיעלו למכוניות את מחיר הדלק בסופי שבוע ל200 שקל לליטר , נראה אם בעלי המכוניות לא היו מתעצבנים מהכפיה הדתית במצב כזה כמו הצעירים , מי שרוצה שיהיה דתי אבל בדרך שלא ייגרום סבל וצער רב לאחרים ויידרוך עליהם , לצעירים תחבורה וחופש התנועה זה חשוב להם לא פחות מחמצן , זה צורך בסיסי , וכמובן שלא מדובר על הפעלה של אוטובוס כל כמה דקות , אלא קו פעם בשעתיים היה משנה את המדינה במיוחד במרכז , זה לא יעשה יותר רעש מהמכוניות שכבר נוסעות כל השבת בכביש , זה סתם צרות עין של הדתיים, שאומרים שאם הם לא יכולים ליסוע שאחרים ייסבלו גם ולא ייסעו

השארת תגובה