חרדית ממודיעין עילית בכנס 'מרכז הצעירים' עם השרה גילה גמליאל

נציגות חרדית ממרכזי הצעירים בבית שמש ומודיעין עילית בכנס הארצי הראשון של מרכזי הצעירים בישראל שיזמה השרה גילה: "הגיעה העת שלצעירים בישראל יהיה בית, דור העתיד שלנו, ובאחריותי כשרה לשוויון חברתי להבטיח זאת"

חרדים עובדים
חרדים עובדים

ביוזמת השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל, התקיים כנס "צעירים מחוללי שינוי", הכנס הארצי של מרכזי הצעירים הראשון בישראל. לכנס, בו השתתפו גם ראש עיריית לוד יאיר רביבו, ראש מועצת אלקנה אסף מינצר ומנכ"ל המשרד לשוויון חברתי אבי כהן, הגיעו כמאתיים מנהלי ורכזי מרכזי צעירים מכל רחבי הארץ, ביניהם גם נציגות חרדית בדמותם של יעל לוין ויוסי גמליאל ממרכז הצעירים בבית שמש והנייה גילרנטר ממרכז הצעירים ממודיעין עילית. כמו כן, השתתפו נציגי משרדי ממשלה רבים, מנכ"לי עמותות ופעילים חברתיים. במהלך הכנס התקיימו הרצאות וקבוצות דיון בנושאי המעורבות החברתית של צעירים, הכשרות מנהלים, פיתוח מתודולוגי, הקמה ושכלול מרכזי צעירים ועוד. באירוע הופיע גם הרכב האקפלה "ווקה תקווה", שהוקם ומורכב מצעירים יוצאי שכונת התקווה בדרום תל אביב.

יוזמת הכנס, השרה גמליאל, הגיעה לאירוע עם שתי בנותיה, יעל ותהל בנות ה 7 וה 5, המצויות בימים אלו ככל ילדי ישראל בחופשת הפסח. במהלך נאומה של השרה, עלתה איתה לבמה ביתה הצעירה תהל, אשר בחינניות רבה גנבה את ההצגה של אימה.

השרה גמליאל: "הגיעה העת שלצעירים בישראל יהיה בית וזו תכליתו של אגף הצעירים במשרד לשוויון חברתי. הכנס הוא הסנונית הראשונה לגיבוש פעילות הצעירים בישראל תחת קורת גג אחת, המשרד לשוויון חברתי. בחודשים האחרונים ובאלו שלפנינו, נעביר תקציבי פעילות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים לכל מרכזי הצעירים בישראל. ההשקעה בצעירים היא השקעה אסטרטגית לטווח ארוך, שהמדינה היא הנשכרת העיקרית ממנה. חובה על כל מדינה חפצת חיים להשקיע ברווחת הדורות הצעירים, שהם עתידה על כל המשתמע מכך. מדינת ישראל צריכה להיות מחויבת לצעיריה, דור העתיד שלנו, ובאחריותי כשרה לשוויון חברתי להבטיח זאת למען עתיד הדורות הבאים".

השארת תגובה