משתדרגים • מרכז לוגיסטי לחלוקת מזון לנזקקים בארגון "בית לחם יהודה"

בטקס קביעת המזוזות וחניכת המתחם בפתח תקווה השתתפו מרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א, מרן הגר"ש בעדני שליט"א, הגרש"ז אולמן שליט"א, הגר"ב זילברברג, אישי ציבור ונכבדים • הרבנים העלו על נס את הארגון "בית לחם יהודה"

קביעת מזוזה בבית לחם יהודה (3)
קביעת מזוזה בבית לחם יהודה (3)

עולם חסד: באירוע רב רושם ובמעמד מרנן גדולי ישראל שליט"א נקבעו מזוזות למרכז הלוגיסטי הענק לחלוקת מזון לנזקקים של ארגון החסד "בית לחם יהודה". מדובר במרכז ענקי וחדשני מסוגו המשמש להצלת מזון, אשר מחולק על ידי צוות מתנדבים לאלפי משפחות נזקקות ברחבי הארץ.

את הטקס המרומם כיבדו בנוכחותם מרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א ראש ישיבת פוניבז', מרן הגר"ש בעדני שליט"א חבר מועצת חכמי התורה, הגרש"ז אולמן שליט"א אב"ד קריית ספר, רבני הארגון הגר"ב זילברברג רב שכונת שיכון ה' בבני ברק ומראשי ישיבת "אוצרות התורה", והגר"ש אלקובי, ר"כ "נפש החיים", ועוד. כמו כן נטלו חלק אישי ציבור בתוכם הרב מנחם שפירא סגר"ע בני ברק, הרב אבי שטרן סגר"ע אלעד, הרב מנחם שוורץ ראש היחידה לחינוך חרדי בפ"ת, הרב אוריאל בוסו מ"מ ראה"ע פתח תקווה, ואישי ציבור נוספים.

מרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א אשר מאציל מרוחו וברכתו על הארגון עוד מתקופת ההקמה התכבד לקבוע את המזוזה הראשונה. בדברים שנשא באירוע החגיגי אמר ראש הישיבה: "עולם חסד ייבנה – זו התכלית של העולם כולו. בניתם כאן בית שכולו חסד ולשם שמים והקב"ה משרה את שכינתו עליו. לעשות חסד עם נזקקים ונצרכים זו המצווה הגדולה ביותר. שמחת החג האמיתית היא לא לשמח רק את עצמך עם בשר ודגים אלא לשמח את העניים והנזקקים שאין להם וזה מה שאתם עושים". הגרב"ד פוברסקי ברך בחום את ראשי הארגון שימשיכו ויצליחו במפעלם הקדוש, וכן את הנדיבים היקרים המזילים מהונם עבור המשך קיום הארגון.

מרן הגר"ש בעדני שליט"א קבע את המזוזה בפתח הנוסף של המתחם, ובדבריו העלה על נס את הפעילות הנמרצת של ראשי ארגון "בית לחם יהודה". "האנשים היקרים כאן הנותנים לאנשים לחיות – עושים זאת מכל הלב. נותנים 'לחם לפי הטף' כמו שנאמר ובשפע. לחם וחלב למשפחות נזקקות. אני מברך אותם שאחרי הלחם והחלב, ימתינו 6 שעות ויתחילו לחלק גם בשר… זה גם דבר שהעניינים נצרכים לו".

הגאון רבי בונם זילברברג אמר בדבריו, כי "לחם מורה על נתינה של הבסיס. 'בית לחם יהודה' התחילו עם הבסיס אבל לא הסתפקו בכך. הם כל הזמן חושבים איך להגדיל ולשכלל את מעשי החסד וזה סוד הצלחתם. כמה יאה ונאה שהטקס הזה מתקיים בערב פסח, בימים שיש חיוב לכל יהודי לתת 'קמחא דפסחא'. זה הזמן להקים מרכז חסד כזה לנזקקים. אבל זו רק ההתחלה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א הבטיח שיהיו לארגון הזה סניפים בכל רחבי הארץ!. אני מברך את המנהלים היקרים שהקימו את הארגון הזה, הם ובני משפחותיהם, העושים לילות כימים עבור הצלחת הארגון שיראו נחת מכל יוצ"ח".

רב הארגון הגר"ש אלקובי, סיפר על ימיו הראשונים של הארגון שהוקם בידי אנשים יראי שמים, שכל מאוויים היה להעניק לחם וחלב למשפחות שלא היה להם את הבסיס. "אין ספק כי הפעולות שנעשו לשם שמים הביאו להצלחת הארגון, שקנה את שמו הטוב בפי כל".

המתחם הלוגיסטי החדש של "בית לחם יהודה" משתרע על פני למעלה מ-500 מ"ר ושוכן בבניין האחרון המפריד בין הערים פתח תקווה וגבעת שמואל. המרכז מאכלס את מחסני הארגון והמערך הלוגיסטי וכולל חדרי קירור והקפאה, מערך אריזה לסלי מזון ואחסון משטחי מזון יבש, פירות וירקות.

השארת תגובה