"לשחרר אנחה אופטימית" למרות צהלות השמחה של השמאל

שגרירות ארהב בישראל
שגרירות ארהב בישראל

מי שחשב שבעידן טראמפ נספח את הירדן המזרחי, עד הפרת והחידקל, טעה. אבל אני גם לא חושב שיש מי שחשב כך. לכן צהלת השמאל על כל הסתייגות הממשל החדש מבניה גורפת ביהודה ושומרון, לא רלבנטית.

אני במקומם הייתי מפנה מבט לרוב הכוס המלאה. טראמפ הודיע שיעביר את השגרירות לירושלים. הצהרה שחורגת הרבה מעבר לסתם שינוי כתובת. טראמפ הכריז שאין בכוונתו לאכוף על הישראלים פתרון מדיני. אמירה דרמטית שמשנה את כל מאזן ההתייחסות כלפי ישראל. הוא מינה את ניקי היילי כשגרירה לאו"ם שחוזרת ומדגישה את כוונתה להגן על ישראל מכל חורשי רעתה באו"ם ובארגוני החרם. מילים חמות ומחבקות שניכר שיצאו מהלב.

ויש את השליח המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון דב גרינבלאט, חובש כיפה, אורתודוכסי, בוגר ישיבת הסדר שבגוש עציון שהכריז ש"ההתנחלויות אינן הבעיה". השבוע, אחרי שסיים השתתפות בועידת הליגה הערבית שבירדן, טס לירושלים, לכנס של הציבור החרדי וברכה ממרן הרב אדלשטיין מישיבת פוניבז'. ישנו השגריר בישראל דיויד פרידמן, לשעבר בעל טור בערוץ 7, יהודי אורתודוכסי, שישראל היא ביתו השני, אוהד מושבע של מפעל ההתיישבות וחבר בעמותת ישיבת בית אל וכמובן החתן, ג'ארד קושנר שעליו אין כבר צורך להרחיב מילים.

אז נכון שצריך להיזהר ולשמוח במשורה וייתכן שדברים שהם ראו משם, ייראו להם אחרת מכאן. אבל כשזו נקודת הפתיחה וכאשר שומעים את הקולות המודאגים של אויבינו, מותר לנו לשחרר אנחת אופטימיות. בע"ה ימים טובים באים עלינו.

השארת תגובה