מחנכי אלעד הצפינו ללמוד מהגרי"ד גרוסמן במגדל העמק

עובדי מחלקות הנוער והחינוך של אלעד סיירו ממושכות במוסדות 'מגדל אור', למדו, החכימו, וספגו משנה סדורה • וגם: סגירת מעגל – כשסגן ראש עיריית מגדל העמק חשף את הקשר לסבא של פרוש

עם הגרי"ד גרוסמן
עם הגרי"ד גרוסמן

יום עיון מרתק התקיים לכמאה עובדי מחלקות הנוער, הרווחה והחינוך באלעד, במסגרתו התקיים סיור לימודי במוסדות מגדל אור של הרב יצחק דוד גרוסמן שליט"א במגדל העמק.

במסגרת שיתוף הפעולה בין המחלקות העירוניות, במטרה לקדם יחד את השירות לתושבים ולסייע בקידום בני הנוער ומניעת נשירה בשלבים מוקדמים, התקיים יום העיון המשותף, במהלכו לובנו סוגיות חינוכיות מעמיקות.

מזה זמן ארוך בו מוביל ראש העיר הרב ישראל פרוש, פעילות עירונית רוחבית, שמטרתה מניעת נשירה וקידום בני נוער. בין השאר מקודמות תוכניות רבות ומגוונות המסייעות בצורך זה. הפעילויות, הדורשות את שיתוף הפעולה של שלושת המחלקות, הובילו להקמת הפורום המשותף שבו מתקיימים דיונים פוריים ונקבעים דרכי פעולה משותפים ומעשיים. מטרתו העיקרית של הפורום, כפי שנקבע בסמלו, היא "ביחד לעתיד ילדינו".

בחלקו הראשון של הסיור התקיים דיון משותף למנהלי המחלקות עם העובדים, כדי לשפר את הממשקים בין המחלקות בעבודה המשותפת המתוכננת.

לאחר מכן התקיים סיור ברחבי מוסדות מגדלור, המתפרסים על פני בניינים רבים, ומסגרות חינוכיות מגוונות, בהתאמה אישית לכל נער ממאות הלומדים במוסדות המפורסמים. בין השאר פגשו חברי המשלחת בנערים ותלמידים תושבי העיר אלעד, שעושים חיל במוסדות מגדלור.
בישיבת הסיכום שהתקיימה בהשתתפות הרב גרוסמן והנהלת המוסדות, נשא דברים ראש העיר שדיבר על חשיבותו של הקשר בין המחלקות, שהוא אקוטי עבור בני נוער ותלמידים רבים בעיר. "כשאנחנו עובדים יחד, אנחנו יכולים למנוע מקרים רבים של נשירה, כבר בשלב מוקדם מאוד. זו מטרתנו ואני שמח שיום העיון הזה יצא לפועל ויסייע לנו בעז"ה לקדם את מטרותינו".

לאחר מכן נשא דברים סגן ראש עיריית מגדל העמק, הרב נחום אסולין, שסיפר כיצד בילדותו המוקדמת פחדה אימו מהשפעות לא טובות של מקום מגוריו, ועל כן שלחה אותו ואת אחיו ללמוד בפנימיה. הוא הפתיע את המשתתפים וסיפר בהתרגשות כי את ההתייעצויות לפני המעבר לפנימיה עשו עם סבא רבא של ראש העיר, הרב משה פרוש זצ"ל, שהמשיך לעמוד איתם בקשר הדוק גם לאחר שנים, כאשר בכל החופשות היו עולים אליו לשוחח איתו בביתו.

לאחר מכן נשא את הנאום המרכזי רב המוסדות הרב יצחק דוד גרוסמן שליט"א, שדיבר ברגש רב על הצורך בהענקת לב וחום לבני הנוער, כדי לסייע להם להתמודד עם קשיי הדור. עם תום יום העיון נפרדו חברי המשלחת מהנהלת המוסדות וסיכמו כי יחזקו את שיתופי הפעולה למען עתיד ילדי העיר אלעד הנדרשים ליד תומכת ומקצועית.

השארת תגובה