רק בבית שמש: מחלקים למוכשרים 3,000 ש"ח

במסגרת פסטיבל אמנות ויצירה שנערך בימים האחרונים, ושהיה על טהרת אמנים מקומיים, נחשף פסיפס מרהיב של יוצרים ויוצרות מוכשרים, שלרוב נותרים בצללים # ויש גם ארבעה זוכים בפרס של 3,000 ₪

תערוכת אומנות
תערוכת אומנות

פסטיבל בית שמש לאמנות ויצירה 'יוצרים בכיכר' שהתקיים ברחבת קניון 'שער העיר', ננעל השבוע בתום ימים עמוסים של אמנות, יצירה ותרבות. במסגרת הפסטיבל, הוקמו עשרות דוכנים אותם איישו אמנים תושבי בית שמש שהציגו למכירה את יצירותיהם במגוון תחומי אמנות: ציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות ותכשיטים, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, בובות תיאטרון, אומנות בטכניקות מעורבות עבודות עץ ועוד.

מטרת הפסטיבל הייתה לקדם את תחום התרבות האמנות בעיר ולסייע לאמנים המקומיים במתן במה והזדמנות להצגת יצירותיהם ולהעמידם למכירה, ואילו תושבי העיר זכו להיחשף לאוצרות הרוח פרי העיר בית שמש, וכן לרכוש יצירות אמנות ישירות מהאמנים ובכך לחסוך את פערי התיווך.

הפסטיבל התקיים בסיומה של תחרות אמנים ויוצרים תושבי בית שמש, שנמשכה בחודשים האחרונים בנושא 'בית שמש שומרת', כאשר 65 היצירות הנבחרות הוצגו בתערוכה מרשימה, ומתוכן נבחרו עשרה זוכים שקיבלו במעמד מפואר את 'פרס בית שמש ליצירה ואמנות – תשע"ז'.

במרכז הפסטיבל התקיים טקס הענקת 'פרס בית שמש לאמנות ויצירה' בו הוכרזו שמות הזוכים במקומות הראשונים וכן הוענקו הפרסים הכספיים בסך 3000 ₪ לכל זוכה במקום הראשון מתוך ארבע קטגוריות שונות. את האירוע הנעים אמן הבלוז/פולק מארה"ב – בית שמש, לייזר לויד, יחד עם בנו המוכשר יוסף בלומן.

את הטקס פתח והנחה דובר עיריית בית שמש מתתיהו רוזנצוייג, המשמש גם כמנהל בית האמנים, במסגרתו יזם את התחרות והתערוכה שבאו בעקבותיה, דובר העירייה הדגיש בדבריו את חשיבות בחירת נושא התחרות 'בית שמש שומרת' על הניקיון, על איכות הסביבה, על הבריאות, על הזהירות בדרכים ועל החיים, ואמר: "אמני בית שמש מכל המגזרים והעדות חברו יחדיו לפעילות הנפלאה הזו, כהמשך לפעילויות קודמות של בית האמנים, תערוכת 'שלום בית שמש', הקמת גלריה קבועה בבניין העירייה ועוד, ובכך חשפו שוב את פניה היפות והאמיתיות של תושבי בית שמש".

רוזנצוייג ציין כי "הקפדנו כי הדוכנים וכן במת המופעים והסדנאות בפסטיבל יהיו על טהרת אמני בית שמש, זאת על מנת לתת את הבמה ולאפשר לאמני העיר להציג את יצירותיהם".

את דבר צוות השופטים הביא מר יורם בוזגלו, שופט בתחרויות צילום ומורה לצילום אמנותי, שהציג את היצירות השונות בתחום הצילום שהגיעו לתערוכה, והסביר את הנימוקים שהביאו לבחירת הזוכים במקומות הראשונים. צוות השופטים הורכב מבכירי תחום האמנות והיצירה היהודית, בראשות גב' נורית סירקין בנק, אוצרת מוזיאון ישראל לשעבר, וכיום ראש חטיבת אמנות חזותית במיזם 'אמנות ואמונה'.

ואלו שמות עשרת הזוכים במקומות הראשונים: בחטיבת ציור: מקום 1 דוד ברוך וולק, "ונשמרתם לנפשותיכם", מקום 2 רחל גבירצמן "פסק זמן", מקום 3 שמואל שוורץ "אל תתן לכביש להרוג אותך". בחטיבת אמנות דיגיטלית: מקום 1 אסתי טנצמן "נהיגה בשכרות זה פשע", מקום 2 יעל יאיר "לא משאירים ילדים לבד בכביש", מקום 3 הניה מושקוביץ "אל הילד הזה התפללתי", ובחטיבת אמנויות שונות: מקום 1 יוכבד רוזנטל "בית שמש שומרת".

השארת תגובה