שבת, כשרות המזון ועוד: המרכז הרפואי שיבא עם הפנים ללקוח/ה החרדי/ת

הרב משה שלזינגר בבית החולים
הרב משה שלזינגר בבית החולים

נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר נפגש עם בכירי הרופאים באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי 'שיבא' בתל השומר בכדי להעמיק את שיתוף הפעולה לטובת הקהילה.

הרב צבי פורת, רב ויועץ הלכתי במרכז הרפואי שיבא להנהלת 'פרי חיים': "המרכז הרפואי ביצע מהפכה של ממש והינו קשוב לצורכי שומרי תורה ומצוות".

בשבוע האחרון אירחו רופאים בכירים במרכז הרפואי 'שיבא' את נציגי ארגון 'פרי חיים', ובראשם נשיא הארגון הרב משה שלזינגר, במטרה להדק את שיתוף הפעולה בין ארגון 'פרי חיים' המסייע למעוכבי ילדים לבין בית החולים 'שיבא'.

הרב צבי פורת, קיבל את פני האורחים וסקר את שורת המהפכות שביצע אגף הנשים במרכז הרפואי לטובת שומרי התורה והמצוות בתקופה האחרונה – הן בענייני השבת והן בענייני כשרות המזון, כשבין היתר כיום יכולות היולדות לקבל מנות משודרגות בכשרות בד"ץ העדה החרדית וליהנות מתנאים נוחים נוספים. במהלך הסיור עלה הצורך במענה הלכתי שוטף לשאלות העולות מהמטופלים וחשיבות המוקד ההלכתי בשיבא בו ניתן מענה לכל פונה.

הרב שלזינגר נפגש בין היתר עם פרופ' ראובן אחירן, ד"ר רועי משיח וד"ר ניר אטקוביץ. במהלך פגישתו דיבר בשבח הרופאים החשובים העוסקים במלאכת קודש של ממש ובהצלת חיים מתוך נכונות רבה לבוא לקראת כל בקשה או צורך הלכתי המועלה ע"י הרבנים והציבור הרחב. "כיום, ניתן בשיבא ליהנות מטובי הרופאים בארץ וממקצוענות רפואית מהשורה הראשונה, לצד נוחות והתאמה לאורח החיים החרדי ולדרישות ההלכה", אמר.

הרופאים הבכירים הודו להנהלת ארגון 'פרי חיים' על הביקור, ובירכו על העמקת שיתוף הפעולה בין בית החולים לבין הארגון לטובת כלל האוכלוסייה. נשיא הארגון הרב משה שלזינגר אמר בסיום הביקור, כי "למרות שאנו מוצאים במרכז הרפואי שיבא אוזן קשבת זה עשרות בשנים, לאחרונה ניתן לראות את העמקת ההבנה בכל הקשור לצרכי המטופל הדתי והחרדי על כל המשתמע בכך, ואני רוצה לברך את המרכז הרפואי שיבא על השינוי האיכותי".

תגובה אחת
  1. הפנים לחרדים? באולם הכניסה המפואר לבניין היולדות יש שירותים משותפים לנשים וגברים.

השארת תגובה