שרי הממשלה הצטרפו לכנס תמיכה בהתיישבות של מועצת יש"ע בוועידת איפא"ק

בעוד שמפגינים קראו סיסמאות נגד ההתנחלויות מחוץ למרכז הכנסים של הוועידה השנתית של הארגון הפרו-ישראלי איפא"ק, מאות ממשתתפי הוועידה הצטרפו למועצת יש"ע ולארגונים השותפים לחגיגת היובל למלחמת ששת הימים ולחזרה לחבלי אבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן

לכידה
לכידה

ארבעה שרים ישראליים ושני קונסולים כלליים הצטרפו ל-350 המשתתפים בכנס, שכלל יין מיקבי יהודה ושומרון, תמרים מבקעת הירדן ומוצרים נוספים מיהודה, שומרון ובקעת הירדן, ושהתקיים באולם היוקרתי "LOFT" בוושינגטון.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט: "עבורנו יהודה ושומרון היא ישראל. אין שום סיכוי שישראל תוכל להתקיים ללא עמק הירדן וללא שליטה בהרי השומרון הגבוהים. בנוסף, לא ניתן לשמור על חוזקה של ירושלים מבלי גבעת זאב, מעלה אדומים, גוש עציון ומקומות נוספים".

הממונה על הביטחון הלאומי ומשרד החוץ בלשכת ראש הממשלה השר צחי הנגבי: "הביטחון חשוב וההגנה על המדינה חשובה, אבל העיקרון החשוב ביותר הוא הטענה המוסרית של ישראל ואנחנו מחויבים לחיות באדמתנו, אדמה שניתנה לנו לא על ידי גוגל או ויקיפדיה אלא על ידי שאול המלך, דוד המלך, שלמה המלך ואברהם אבינו. וזו הטענה אשר בגינה אנו דורשים את זכותנו לנצח נצחים".

סגנית שר החוץ חה"כ ציפי חוטובלי: "אנחנו צריכים להגיע למיליון מתיישבים ביהודה ושומרון – יחד עם שגרירות ארה"ב בירושלים. לפני חמישים שנה זכתה מדינת ישראל ביכולת לחזור ליהודה, שומרון ובקעת הירדן. חמישים שנה עברו ואנחנו חזקים יותר ובוודאי הרבה יותר מצליחים. תהיה לנו את כל התמיכה הבין לאומית כאשר יהיה לנו את הביטחון העצמי. אנו צריכים לדעת שזו אדמתנו. לעולם לא נחזור לגבולות '67".

קונסול ישראל בניו יורק דני דיין: "פעם הראשונה מאז הגעתי לארה"ב, אני יכול לומר שאני מרגישה בבית. בצעירותי עזבתי עם משפחתי את בואנוס איירס ועלינו לישראל – כי זה היה הדבר הנכון לעשות. מאותה סיבה עברנו מתל אביב לשומרון – כי זה היה, ועודנו, הדבר הנכון לעשות.

סגן שר הביטחון חה"כ אלי בן דהן: אני רוצה לברך את כולנו שבעזרת ה' היישוב היהודי ביהודה ושומרון ילך, יתפתח ויגדל ואנחנו רק נחזק אותו בעוד הרבה מאוד תשתיות וחוקים כדי שבאמת ביהודה ושומרון יגורו למעלה ממיליון יהודים. וזה לא רחוק. אני מקווה שנראה אתכם בקרוב בארץ ישראל, אבל מי שיישאר פה, שימשיך לתמוך בארץ ישראל וביהודה ושומרון שזה בערך כמו לגור בארץ ישראל".

מנהל דסק חו"ל של מועצת יש"ע אלי פיאפש: "זהו האירוע הראשון שרתם את התמיכה העמוקה ביהודה ושומרון הקיימת בקהילה הפרו-ישראלית החזקה שאותם מייצגים נציגי איפא"ק, והוא מייצג באופן מושלם את המוטו האמיתי של ועידת המדיניות של איפא"ק לשנת 2017 – קולות רבים, משימה אחת".

הדובר הבינלאומי של הקהילה היהודית בחברון ישי פליישר, הוסיף כי האירוע לא התקיים כמחאה, אלא כחגיגה על הנסים שראינו במלחמת ששת הימים ועל איחוד ירושלים ושחרור מולדת אבותינו.

מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר: "הובלנו אירוע תמיכה חשוב בהתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לרגל חגיגות היובל. האירוע היה אירוע ייחודי ומחבר בין יהדות ארה"ב להתיישבות ואנו שמחים כי ניתנה לנו ההזדמנות להיות באירוע שכזה".

השארת תגובה