"הם לא קנאים, הם חדשים" • האדמו"ר מסאטמר נגד 'הפלג הירושלמי'

האדמו"ר תקף את הפלג הירושלמי וקרא עליהם 'קשים גרים לישראל כספחת', הם לא קנאים הם חדשים שאין להם מסורת איך להלחם • תושבי ירושלים חיים תחת קשיים סגירת כבישים בלי שיהיה אחראי על זה שייתן את ההוראה לזה

האדמו"ר מסאטמר
האדמו"ר מסאטמר

האדמו"ר מסאטמר מסר כבכל יום אחרי תפילת שחרית עם בני הישיבה הגדולה בקרית יואל, שיעור בספר תהלים, האדמו"ר דיבר על סיבת ה'יום תפילה' שאורגן היום על גזירת הגיוס בארה"ק.

בתחילת דבריו דיבר האדמו"ר בתקיפות נגד הפלג הירושלמי וקרא עליהם מאמר חז"ל קשים גרים לישראל כספחת, הם לא קנאים הם חדשים שאין להם מסורת איך להלחם. כבר מעל שישים שנה נלחמים בציונים אבל לא היתה הפקרות כזו, תארו לעצמכם כאן בניו יורק לסגור את הבי קיו אי BQE (כביש ראשי העובר בברוקלין וקווינס). תושבי ירושלים חיים תחת קשיים סגירת כבישים וכדומה וכל זה בלי שיהיה אחראי על זה שייתן את ההוראה לזה ולכן השתתפותינו ביום תפילה לא תהיה הסכמה למעשי הפרעות שלהם.

יש שני דרכים להיפטר מהצבא, הראשון הוא ללכת ללשכת הגיוס ולקבל פטור וזה מהלך שדודי האדמו"ר בעל ה'דברי יואל' הסכים לו וכל הבחורים והאברכים שמגיעים מארה"ק לכאן עברו את התהליך הזה ועל זה יש ארגון חשוב "מרכז עזרה ויעוץ" שעוזרים לקבל את הפטור ועלינו תושבי חו"ל לעזור להם בהוצאות הכבדות של עורכי דין וכדומה.

הדרך השני הוא ע"י דיחוי שזה הדרך בה רוב תלמידי הישיבות עוברים את התהליך אבל שר הצורר (שר הבטחון) מקשה מאוד על בחורי הישיבה ומנסים בכל דרך לגייס כמה שיותר בחורים ולדאבונינו הוא מצליח והסיבה לזה הוא או שזה בחורים נושרים רח"ל או בגלל שמחלקים סוכריות אבל המציאות המרה היא שבכל שנה יש יותר חרדים המתגייסים וזה כואב מאוד.

אבל אני חושב שהסיבה האמיתית הוא בגלל שהחרדים הם כבר עצם מעצמם בשר מבשרם. הם חלק בבחירות, הם חלק בלקיחת כספים, הם חלק בחקיקת חוקים וחלק בממשלה והסיבה היותר חזקה היא: כיבוד ראשי הממשלה בשני הידיים וקבלת פניהם בהערצה.

ועל זה אנחנו מתכנסים היום ליום תפילה רבתי, להתפלל אל השם שישלח מהשמים רוח טהרה שהחרדים יבינו שהבעיה היא אי מיאוס ואי התנתקות מהציונים, אי הדיבור נגד חורבן הגיוס והקב"ה יעזור שבמהרה יתבטל כל הקליפה בביאת משיח צדקינו."

4 תגובות
  1. עוד אחד שיושב באמריקה ומשיא עצות לגדולי ארץ ישראל איך להתמודד עם המדינה והציונות הארץ-ישראלית.
    איך אמר ר' אברהם יהושע סולובייצ'יק: אוכלים שם באמריקה את הפיצה, ועושים את הגרעפסים פה בארץ…

  2. כל אחד שחושב שהוא הכי קיצוני ורק הוא מגן היהדות האמיתית, פתאום מגלה שיש מי שבשבילו הוא לא מספיק קיצוני. הוא עדיין נחשב מתון. בקיצור, התחרות היא על השאלה מי יותר קיצוני מהשני? במילים פשוטות, תפסיקו להטיף לאחרים, כי גם אתם "תחטפו" מהקיצוניים יותר

  3. ממש כמו בסוריה, דאע"ש נגד חיזבאללה
    כמה טוב שהקב"ה שומר עלינו

  4. האיש הוריד את מסכת הצביעות מפרצופם של אנשי 'הפלג' החדש,

    שהפכו פתאום לקנאים אנטי ציונים, כאשר ידוע לכולם שהם יצטרפו על ארבעתם למפלגה חרדית, שתיתן להם פיסת תפקיד.

השארת תגובה