הרפובליקנים באמריקה : "הפסקנו להכתיב לישראל כיצד לנהוג בארץ ישראל"

מארק צל בראיון לערוץ 7
מארק צל בראיון לערוץ 7

בצל גיבוש עמדת ישראל בנושא ההתנחלויות אל מול הסתייגות הממשל האמריקני ודרישתה ל'ריסון הבניה', מתייחס נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל לפערים שניבטים בין עמדות ישראל וארה"ב בנושא זה ואומר, כי אין מדובר כלל בחילוקי דעות מהותיים וכי על אזרחי ישראל להיות ערים לעובדה כי לארה"ב אינטרסים נוספים באזור.

בראיון ל'ערוץ 7' אומר צל, כי "אל לנו לשכוח ולהתכחש לעובדה והיא – המהפך במדיניות האמריקנית כלפי ישראל עם כניסת טראמפ לבית הלבן".

לדבריו, "מדובר במהפך שבא לידי ביטוי בכך שאחרי שבעים שנה ארה"ב מפסיקה להכתיב לישראל מה לעשות בתוך ארץ ישראל".

"ארה"ב מוכנה לכבד החלטות ישראליות, אבל יחד עם זאת הכבוד למדינת ישראל משמעותו היא שארה"ב רוצה לעבוד יחד עם ישראל כדי להתמודד עם הבעיות החשובות והחריפות של האזור שלנו – והבעיות הללו זו איראן. זו בעיה של ארה"ב והמדינות הסוניות, ולכן צריך לעבוד יחד כדי להתמודד עם הדבר הזה", מוסיף צל.

בהתייחסו לנושא העברת השגרירות לירושלים אומר צל, כי מדובר בצעד שעליו להיעשות בשום שכל, בשקט וללא רעש וצלצולים שעלולים לגבות מחיר ממימוש הצעד.

"יש גורמים שרצו לעשות חגיגה במאי יוני, התאריך שבו הסעיף שמאפשר את דחיית העברת השגרירות יפוג, אולם אין בכך צורך. נעשה את זה בשקט ללא חגיגה וטקסים, אבל אם עושים רעש גדול תהיינה השלכות לגבי שיתוף הפעולה האזורי".

השארת תגובה