הסנאט אישר: דייויד פרידמן יהיה שגריר בישראל • ברוב של 52/46

דייויד פרידמן
דייויד פרידמן

בתום מאבק עיקש שהובילו במשך שבועות ארוכים ארגוני השמאל בארה"ב נגד מינויו של דייויד פרדימן כשגריר בישראל, בשל דעותיו הפוליטיות הימניות, אושר הערב מינויו בסנאט ברוב של 52 תומכים מול 46 מתנגדים.

פרידמן כבר הודיע בעבר כי לאחר שימונה לשגריר יפעל להעברת השגרירות לירושלים והוסיף כי "גם אם היא לא תעבור בסוף – אני, אעבוד מירושלים".

דייויד פרידמן עורך דין במקצועו, נחשב לידיד ותיק של הנשיא טראמפ לאחר שייצג את עסקיו, כעורך דין במשך שנים רבות, גם בימים שהוכרז כפושט רגל.

במהלך ההצבעה, ערקו מספר סנאטורים דמוקרטים והצביעו יחד עם המחנה הרפובליקני בעד המינוי, מנגד צ'אק שומר היהודי המכהן כמנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט, התנגד למינוי.

ראש הממשלה פירסם הודעת תמיכה באישור מינוי של פרידמן בסנאט: ‏"אנו מקדמים בברכה את מינויו של דיוויד פרידמן כשגריר בישראל, והוא יתקבל בחום ובהערכה רבה כנציגו של הנשיא טראמפ וכידיד מובהק של ישראל".

פרידמן ורה"מ נחשבים לידידים וותיקים ולפני כשלושה חודשים עם הודעת טראמפ כי בכוונתו למנות לתפקיד השגריר בישראל את פרידמן ששימש כיועצו לענייני יהודים במהלך הקמפיין, בירך רה"מ על המינוי ואמר וצוטט כמי שאומר, כי "הוא מביע קורת רוח מבחירתו של טראמפ לתפקיד השגריר, וכי הוא מצפה לעבוד יחד עם פרידמן באופן הדוק וקרוב".

פרידמן, יהודי בן 58, שימש כעורך דינו של טראמפ ב-15 השנים האחרונות. ומשמש בין היתר כנשיא אגודת הידידים האמריקאית של ישיבת בית-אל וקבוצת ערוץ 7.

תגובה אחת
  1. שונאי ישראל הובסו! אלה אנשי השמאל שלא איפשרו כניסת יהודים פליטים בזמן השואה וגם התנגדו להפצצת מחנות המוות! אות קלון!

השארת תגובה