"מזועזעים ומוחים בכל תוקף" • רבה של פתח תקוה נגד מפגיני הפלג

מפגיני הפלג הירושלמי הגיעו לראשונה לפתח תקווה, והפגינו מול ביתו של ראש תחום גיוס חרדים לצה"ל • הרב הלוי במכתב חריף: "מזועזעים על כניסת פילוג הקורע את האחווה ועל אלימות כלפי תושב העיר"

הרב מיכה הלוי
הרב מיכה הלוי

ההפגנות הסוערות שמילאו בשבוע האחרון את רחובות ישראל, לא פסחו על העיר פתח תקווה, שלראשונה הצטרפה למעגל ה"לחימה" של הפלג הירושלמי נגד גיוס בני ישיבות לצה"ל. ביום שלישי הגיעו עשרות מפגינים לעיר, אך נתקלו בכוחות משטרה מתוגברים שעיכבו את כולם לחקירה.

היעד של המפגינים היה בית משפחת ראשי ברחוב זכרון משה, שבנם משמש כראש תחום גיוס חרדים לצה"ל. מדובר בחלק משיטת ההפחדות, בה נוהגים המפגינים לקיים הפגנות מול בתיהם הפרטיים של אנשים חרדים המשרתים בצבא, תוך שהם ממררים את חייהם, מפריעים את שגרת יומם ומפרים את שלוות משפחתם.

"זה חילול ה' נוראי", אמר ל'כל הזמן' תושב שחזה מחלון ביתו בעימותים שהתפתחו בין המפגינים החרדים לבין השוטרים. "אנחנו חיים בעיר בעלת מרקם עדין, כל האוכלוסיות והמגזרים חיים כאן אלו לצד אלו, המראות האלו הורסים את כל היחסים הטובים וההבנות שאנחנו בונים בעקביות. הציבור החילוני לא מכיר את הניואנסים, לא מתמצאים בנבכי הפלגים, הם לא מבינים על מה המאומה, ורואים אותה בעין מאד שלילית", הוא אומר בכאב.

גם רבה הראשי של פתח תקווה בחר להתנער פומבית ממעשי המפגינים, במכתב שפרסם שעות ספורות לאחר פיזור אחרוני המפגינים. "זכינו עירנו עיר הקודש פתח תקווה, בה חיים זה עם זה וזה לצד זה אנשים רבים בעלי דעות חלוקות ורחוקות זו מזו, מודעים לחילוקים אך יודעים שגדול המשותף מהמפריד ומהמחלק", כתב הרב מיכה הלוי.

הרב לא ברר מילותיו: "כולנו מזועזעים ומוחים בכל תוקף על כניסת פילוג הקורע את האחווה ועל אלימות כלפי תושב העיר, עובד ה' וישר דרך, האסורה על פי דין, אשר זורעים זרע מפלג ואלים בתוכנו".

השארת תגובה