יש אוטובוסים • נמנעה השביתה שתוכננה למחר באגד

בית הדין לעבודה הורה להסתדרות העובדים למנוע את השביתה הגדולה באגד שתוכננה למחר • חודש המשא ומתן בין ההסתדרות לאוצר

אוטובוס אגד (לע"מ)
אוטובוס אגד (לע"מ)

בית הדין לעבודה בתל אביב הודיע כי השביתה שתוכננה מחר בחברת התחבורה אגד נדחית בעקבות משא ומתן מחודש בין ההסתדרות למשרד האוצר.

בהסתדרות העובדים אמרו הערב כי "ההסתדרות מכבדת את הצעת בית הדין האזורי לעבודה. בתיווכה של השופטת אסנת רובוביץ', ובהסכמת הצדדים, הלילה יחל מו"מ אינטנסיבי בלוח זמנים מוגדר על ידי בית הדין, על מנת לגבש הסכם עקרונות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת, ביניהן: שכר העידוד של הנהגים ונושאים נוספים".

מחברת אגד נמסר: "אנו שמחים שבית הדין קיבל את פניית יו״ר אגד אבי פרידמן, לעצור את השביתה ולמנוע פגיעה קשה בציבור הנוסעים ברחבי הארץ, בכך נענה יו"ר אבי פרידמן לפניית שר התחבורה ח"כ ישראל כץ ולהתחייבות השר לערוב למימון עלות ההסכם שיושג".

שר התחבורה ישראל כץ הורה אמש להנהלת אגד לשבת לשיחה עם העובדים וההסתדרות על תנאי העבודה והסכם שכר חדש שיאושר על ידי הממשלה, במנותק משאר המו"מ, ולהפסיק להחזיק בעובדים כבני ערובה, אתם כמו דינוזאור שמסרב להתאים את עצמו למציאות המשתנה. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו, למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".

השארת תגובה