ח"כ ברוורמן לא יתמודד בכנסת הקרובה

חבר הכנסת אבישי ברוורמן ממפלגת העבודה הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת, אך יישאר חבר פעיל בסיעה ■ הח"כ ששימש בכנסת כיו"ר וועדת הכלכלה, הביע את סיפוקו כי לראשונה לאחר שנים, יש למפלגתו סיכוי להרכיב את הממשלה הבאה

ח"כ אבישי ברוורמן עם הגר"י אפרתי
ח"כ אבישי ברוורמן עם הגר"י אפרתי

לאחר הודעת חבר הכנסת פואד בן אליעזר כי הוא מתפטר מהכנסת, פורש ממפלגת העבודה ולא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת, ח"כ נוסף בעבודה צועד בעקבותיו.

לפני זמן קצר הודיע גם יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, ליו"ר המפלגה בוז'י הרצוג כי הוא פורש מהסיעה ולא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. עם זאת, אמר ברוורמן כי יישאר חבר פעיל במפלגה.

בהצהרה שמסר ברוורמ, כתב: "בשנותי בכנסת שירתי כחבר כנסת, כיו"ר וועדת הכספים, כשר לענייני מיעוטים, ובקדנציה הנוכחית כיו"ר וועדת הכלכלה. בכל תפקידיי השתמשתי בניסיוני ובכישוריי כדי לתרום למען המדינה ולמען החברה בישראל וכדי להביא לשיח כלכלי חברתי אחראי ומוסרי בכנסת, תוך כדי העלאת הנושאים המשמעותיים אשר על סדר היום הכלכלי. עבורי, זאת הייתה זכות גדולה לשרת את המדינה והמפלגה. היום, מתוך תחושת מיצוי, אני פורש מהחיים הפוליטיים וממשיך לדרך חדשה".

בהמשך התייחס ברוורמן למצבה של מפלגת העבודה ואמר: "בבחירות הבאות, מפלגת העבודה, לראשונה מזה תקופה ארוכה, מציבה הזדמנות אמתית להחלפת שלטון הימין ונתניהו. לאחר שנים רבות של שלטון הימין ישנו סיכוי אמתי למהפך שיביא לישראל הנהגה טובה יותר. יצחק הרצוג, הוא המועמד שיכול להביא את השינוי ויש לו את היכולת והכישורים להנהיג את המדינה ולהביא תקווה חדשה". אמר ברוורמן.

הרצוג ברך את ברוורמן ואמר כי הוא "מוקיר ומעריך את פועלו למען כלל הציבור הישראלי, בתחילה כנשיאה המיתולוגי של אוניברסיטת בן גוריון בנגב ולאחר מכן בשנות כהונתו בכנסת ובממשלה ובמיוחד בראשות ועדות הכספים והכלכלה. אבישי תרם רבות למאבקה של מפלגת העבודה לחברה צודקת, שמקדמת את המיעוטים ונלחמת בפערים החברתיים, שנאבקת לשקיפות והגינות ציבורית ורואה נגד עיניה את כל שכבות האוכלוסייה. אנחנו מאחלים לאבישי הצלחה ושמחים על החלטתו להמשיך ולתרום למפלגת העבודה והצלחתה לקראת הבחירות". אמר הרצוג.

השארת תגובה