משבר בפתח? הסגל הבכיר בלשכת רה"מ נועדו בבית הלבן עם אנשיו של טראמפ

בניסיון למנוע משבר? ראש הממשלה שיגר לוושינגטון את ראש הסגל של לשכתו יואב הורוויץ, יחד עם היועץ המדיני החדש יונתן שכטר בכדי שאלו ינסו את מזלם בגיבוש פריצת דרך שיובילו להבנות בין ישראל לארה"ב על רקע דרישת ארה"ב לריסון הבנייה בהתנחלויות

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו

על רקע ביקורו בישראל של ג'ייסון גרינבלט, השליח האמריקני לענייני המזרח התיכון ששיגר ארצה נשיא ארה"ב טראמפ, כאשר במקביל לפגישתו עם נתניהו ביקר גם ברמאללה ונפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן וכן עם ראשי המתנחלים, מגיעים הדיווחים מוושינגטון על חילוקי דעות בין הממשל החדש לעמדת ממשלת ישראל בראשות נתניהו.

אמש (ראשון) שיגר ראש הממשלה לוושינגטון את ראש הסגל של לשכתו יואב הורוויץ, יחד עם היועץ המדיני החדש יונתן שכטר בכדי שאלו ינסו את מזלם בגיבוש פריצת דרך שיובילו להבנות בין ישראל לארה"ב על רקע דרישת ארה"ב לריסון הבנייה בהתנחלויות.

לפי הדיווח ב"הארץ", הורביץ, שכטר ושגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר צפויים להיפגש עם השליח האמריקאי ג'ייסון גרינבלט ועם בכירים נוספים בבית הלבן, כדי להמשיך את המגעים שהחלו בשבוע שעבר עם ביקורו של גרינבלט בירושלים. פקיד ישראלי בכיר ציין כי השליח האמריקאי דיבר על המונח Slowdown – האטה – כעיקרון שצריך לעמוד בבסיס ההבנות על ריסון הבנייה בהתנחלויות. עם זאת, לא ברור מה הנוסחה המדויקת שעומדת מאחורי המונח הזה.

לפי הדיווח מדובר היה בנסיעה סודית, שלא דווח עליה לאמצעי התקשורת.

תגובה אחת
  1. לא צריך לוותר ולהרים ידיים לפני טראמפ! צריך לדרוש מה ששייך לעמנו!

השארת תגובה