תנופת בניה בדרום •​ 'מיתר' תשכפל את הצלחתה בפריפריה

המועצה המקומית מיתר אישרה תכנית בשכונות הדרומיות בישוב • עשרות אחוזים מהקרקעות ימכרו לבנים ובנות 'חוזרים' – דור שני או יותר בישוב, בלבד • הכירו את התכנית להרחבת הפריפריה – "בונים לילדים"

אילוסטרציה: תנופת בנייה במיתר | צילום: חיים אוחיון
אילוסטרציה: תנופת בנייה במיתר | צילום: חיים אוחיון

הישוב מיתר, המוביל בין ישובי הלוויין של באר שבע, מתפתח בשנים האחרונות ומשפחות רבות, מהדרום ומהמרכז, מבקשות לקנות שטח ולעבור לישוב.

בשל הביקוש הרב שנוצר, וכחלק מההכנות של המועצה לתושבים הנוספים שיגיעו, החליטו במועצה להקים שכונות נוספות באזור הדרומי של הישוב שיציעו כ-800 יחידות קרקע. כעת נמסר מהמועצה כי בכוונתם להקצות כ-30% מסך הקרקעות שימכרו בפרויקטים העתידיים למען בני ובנות הישוב. בנוסף נמסר כי המחיר לקרקעות עבור התושבים יהיה זול יותר מהמחיר הרגיל במטרה לאפשר לדור השני של הישוב להישאר סמוך להוריהם ומשפחתם. חשוב לציין כי משיטה זו נהנים כבר מאות מבני הישוב שרכשו קרקע בפרויקטים קודמים.

"בעוד שישובים בסביבה סוגרים את שעריהם בפני תושבים חדשים, אנו במיתר החלטנו להרחיב במטרה להגדיל את הישוב ולבסס את מעמדנו כישוב מוביל בנגב" סיפר אבנר בן גרא, ראש המועצה המקומית מיתר. "כחלק מהרחבת והגדלת הישוב, בחרנו לתת העדפה משמעותית לבני ובנות הישוב שמעוניינים לחזור לגור בישוב בו גדלו, ולגדל את משפחתם באותה איכות החיים והחינוך שהם קיבלו בצעירותם".

השארת תגובה