נתניהו: "ביו"ש תוקם חמאסטן שניה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע בנצרת לכבוד בני העדה הנוצרית המשרתים בצה"ל: "לכל הפרלמנטים, שממהרים להכיר במדינה פלסטינית, שיקשיבו לדברים שאומרים ראשי החמאס, רק בימים האחרונים, בעזה. הם אומרים שהם ישתלטו על יהודה ושומרון, שהם יקימו שם חמאסטן שנייה כבסיס להשמדתה של מדינת ישראל"

בנימין נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם פורום גיוס בני העדה הנוצרית לרגל השנה האזרחית החדשה בנצרת עילית.

בדבריו אמר נתניהו "אחים אנחנו, שותפים אנחנו – נוצרים ויהודים ודרוזים ומוסלמים שמגנים על מדינת ישראל.

לכל הפרלמנטים, שממהרים להכיר במדינה פלסטינית, שיקשיבו לדברים שאומרים ראשי החמאס, רק בימים האחרונים, בעזה. הם אומרים שהם ישתלטו על יהודה ושומרון, שהם יקימו שם חמאסטן שנייה כבסיס להשמדתה של מדינת ישראל. לא נתנו להם לעשות זאת ולא ניתן להם לעשות זאת, ואת הדברים הללו אני אומר בפני עמיתיי בפגישות המדיניות שאקיים ברומא, גם שם, ובכל מקום.

אני נרגש להיות פה בין ידידים, ראשי ערים, נציגים, מנהיגי ציבור, שותפים לדרך, אבל במיוחד נרגש להיות פה בין ידידים אמיצים שקשרו את גורלם בגורלנו ונותנים לזה ביטוי כל כך מרגש. המדינה שלנו מושתתת על הרעיון של מדינה יהודית ודמוקרטית, ובמדינה הזאת, היחסים בין יהודים ללא יהודים צריכים להיות הרמוניים, מכבדים, מבוססים על כבוד הדדי, מבוססים על שוויון זכויות, והרעיון החשוב ביותר גם הוא שוויון חובות, זה מה שבא לידי ביטוי כאן. אני אומר את זה לא רק לידידיי הנוצרים – לכל אזרחי ישראל, כולם, בלי יוצא מן הכלל.

והדבר הזה בולט במיוחד לעומת האזור שבו אנחנו חיים. האזור הזה מוצף עכשיו בנחשולים גואים של קנאות איסלאמית, והקנאות הזאת מתאכזרת בצורות שקשה לתאר לכל מי שלא שותף לקנאות הזאת: למוסלמים אחרים, ליזידים, לנוצרים, ליהודים. אותנו הם רוצים להשמיד, והנוצרים סובלים, סובלים במזרח התיכון. בעצם, המצוקה שלהם עצומה, היא איננה מקבלת את הביטוי העולמי הדרוש. יש הצטמקות והיעלמות של קהילות נוצריות שלמות, קהילות שהיו שם אלפי שנים, מאז הולדת הנצרות, קהילות שלמות שנמחקות באבחה, באכזריות, בפראות. הם מגורשים, הם נרדפים. לפעמים אלה שמצליחים לברוח – גורלם שפר עליהם כי הם לפחות חיים, ואחרים סובלים גורל נורא.

אני רוצה שתשוו את זה למדינת ישראל. מדינת ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבה מספר הנוצרים לא ירד – הוא עולה בהתמדה. הוא גדל פי ארבעה מאז הקמת המדינה. המדינה היחידה, וזו האמת. ישראל היא דמוקרטיה נאורה, יציבה, חזקה. אנחנו שומרים על בני כל הדתות, אנחנו שומרים על מקומות הפולחן ועל חופש הפולחן, אנחנו מגינים על הזכויות הדתיות של כולם ואנחנו נחושים להגן על עצמנו, על מדינתנו, על מורשתנו המשותפת.

אתם יכולים להתהלך זקופי קומה ולהיות גאים במה שאתם עושים, ואני לא מדבר רק על צה"ל והשירות הלאומי. אלה דברים כבירים, אני מדבר גם על הלימודים הגבוהים וההשתלבות בכלכלה הישראלית, באקדמיה הישראלית, בכל תחום של פעילות חיינו, ואני יודע שזה לא תמיד קל. אני יודע שיש מי שמפעיל לחצים, שמתסיס, שמתנכל. אינני מוכן לסבול זאת. אנחנו ניאבק בכל התופעות הללו.

יש כאלה שדוגלים בקיטוב ובהקצנה. הם חושבים שעל ידי שימוש באיומים ובאלימות ובהתססה הם יצליחו לעצור את המגמה המופלאה הזאת של השתלבות – הם לא יצליחו בזה, וזה לא יעזור להם. אתם הרי מבינים היטב מי מאיים ומי ניצב לימינכם. אני ניצב לימינכם וכל מי שעתידה של מדינת ישראל יקר לו ניצב לימינכם. ואני כראש ממשלת ישראל מבטיח שנתמוך בכם ונפעל ביד קשה נגד כל מי שיתנכל לכם, כי ישראל היא מדינת חוק. לא נקבל שום ניסיון להפר את החוק. נמצה את הדין עם כל אותם פורעים ומסיתים, ואנחנו נבצר את מדינת ישראל כאי של סובלנות דתית.

השארת תגובה