ההסתדרות הודיעה: אם לא ייפתר המשבר באגד, נהגי החברה יפתחו בשביתה כללית

אוטובוס אגד
אוטובוס אגד

עקב אי הצלחת המו"מ בין משרד התחבורה ומשרד האוצר, בסכסוך ב'אגד', הודיע היום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי אם לא ייפתר המשבר ולא ייחתם הסכם קיבוצי עד ה-21 למארס, יצאו כל נהגי אגד בשביתה כללית, צעד שיפגע בעשרות אלפי הנוסעים בחברת 'אגד'.

ניסנקורן הבהיר כי ההסתדרות אינה רוצה כלל את השביתה ואמר כי "השביתה היא לא המטרה, היא האמצעי. תקופה ארוכה שההסתדרות ונהגי אגד עשו הכול על מנת להימנע מצעדים דרמטיים, אך המדינה ניצלה את הזמן הזה על מנת לדחות את הבלתי נמנע. בשעה שכל ענף ההיסעים בישראל ניצב על פי התהום, המדינה ממשיכה להפקיר את האינטרס הציבורי ולצפצף לא רק על אלפי נהגי אגד אלא על ציבור של מיליון וחצי נוסעים".

עוד הוסיף ניסנקורן ואמר כי "יש פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד, אך אנו לא ניתן להתנהלות בלתי אחראית להכריע את גורלם של העובדים. המשבר החמור, כמו גם האמצעים להביא אותו לפתרון, נמצאים בידי שר התחבורה ושר האוצר וכולי תקווה שהם יירתמו לנושא על מנת לתקן את העוול שנוצר".

מחברת אגד נמסר בתגובה לרצונה של ההסתדרות להשבית את קווי החברה כי "אנו מצרים על כוונת ההסתדרות להשבית את שרותי אגד ואולם, אגד מקיים הידברות עקרה עם משרדי התחבורה והאוצר מזה למעלה משנה וחצי . גרירת הרגליים נמשכת גם לאחר שאגד הניח על שולחנם של המשרדים תוכנית עסקית היסטורית, מפורטת ומהפכנית. לצערנו, עד היום לא נרשמה התקדמות במו"מ".

השארת תגובה