בלי טופס 17 • 'מאוחדת' ו'מכבי' מקלים על תושבי תושבי בני ברק

קופות החולים מכבי ומאוחדת בצעדים חדישם לקראת הפונים ל'מעייני הישועה': כל שירות רפואי בבית החולים ללא סבך ביורוקרטי. מעתה יידרשו הלקוחות להפניית רופא בלבד כדי לקבל את מגוון הבדיקות ושירותי הרפואה במעייני הישועה

מעייני הישועה
מעייני הישועה

קופות החולים 'מכבי שרותי בריאות' ו'מאוחדת' בצעד חדש לקראת תושבי בני ברק: הפניית רופא תספיק לביקור במעייני הישועה לאל צורך בטופס 17.

במעמד רשמי ומכובד השיקה מאוחדת את שיתוף הפעולה הייחודי עם בית החולים מעייני הישועה בבני ברק אשר במסגרתו יוכלו לקוחות מאוחדת לקבל כל שירות רפואי בבית החולים ללא צורך בטופס התחייבות, טופס 17.

במעמד שנערך בהשתתפות שר הבריאות הרב יעקב ליצמן השתתפו מנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד, ד"ר דוד מורל עוזר מנכ"ל ויועץ פרויקטים ,מנהל מחוז מרכז מר אלישע הוסמן, הרב משה כהן סגן מנהל מחוז מרכז ומנהל המגזר החרדי במחוז ומנכ"ל מעייני הישועה הרב שלמה רוטשילד.

כידוע, כאשר צריך לקוח כל קופת חולים להגיע לבדיקה בבית החולים דורשים ממנו בבית החולים טופס התחייבות הידוע בציבור בשם טופס 17. את ההתחייבות צריך הלקוח להסדיר במרפאה הקהילתית – תהליך ביורוקרטי שעשוי לקחת זמן. כך נהוג בכל קופות החולים ובכל בתי החולים, אולם לפחות ללקוחות מאוחדת, ובעיר בני ברק לא עוד. שיתוף הפעולה פועל מיידית מרגע החתימה.

במסגרת שיתוף הפעולה הייחודי עם מעייני הישועה, תוקם מרפאה ראשונית של מאוחדת בתוך בית החולים מעייני הישועה אשר בה יינתנו שירותי רפואה ומזכירות. המרפאה תשים דגש על הטיפול בקיצור התורים. כן יוקם מוקד לילה משותף של מאוחדת למעייני הישועה – אשר צפוי לחסוך למטופלים אשפוזים מיותרים. עוד יורחב שיתוף הפעולה בין רופאי מאוחדת למעייני הישועה במרפאות מאוחדת בבני ברק. במסגרת שיתוף הפעולה יעניקו מומחי מעיני הישועה ללקוחות מאוחדת, שירותי ייעוצי מרחוק. כמו כן תוקם מרפאה ייעודית לטיפול בהפרעות אכילה, בשיתוף מאוחדת ומעייני הישועה.

מאוחדת שמובילה מהפכה בתחום שירותי הרפואה בישראל בכלל ובבני ברק בפרט השיקה את השירות החדש בשיתוף בית החולים 'מעייני הישועה'. מהיום כל לקוח מאוחדת יוכל לגשת לבדיקות בבית החולים מעייני הישועה, בהפניית רופא בלבד וללא צורך להידרש לטופס ההתחייבות. בין היתר ניתן יהיה לבצע במעייני הישועה את הבדיקות הנחוצות ובהן בדיקת MRI, בדיקות CT, אולטרה סאונד, ומגוון הבדיקות המוצעות בבית החולים, לצד הביקור במרפאות החוץ ושירותי הייעוץ עם הרופאים הבכירים שבמעייני הישועה.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך בחום על שיתוף הפעולה בין מאוחדת למעייני הישועה ואמר במעמד כי "שיתוף הפעולה הייחודי של מאוחדת ומעייני הישועה הוא מבורך מאד, והוא יקל מאד על האזרחים. אני מקווה לראות שיתופי פעולה נוספים כאלו, תוך מיגור הביורוקרטיה בשירותי הבריאות".

"מדובר בבשורה גדולה מאד ללקוחותינו במרכז הארץ ובבני ברק בפרט" אומר מנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד "שרות מיוחד זה הינו ייחודי ללקוחות מאוחדת אשר יוכלו להגיע לבדיקות רופאים ולביצוע בדיקות רפואיות בבית החולים מעייני הישועה ללא כל צורך להתעסק בביורוקרטיה. ברגע שיקבלו הפניה מרופא קופת החולים, יוכלו הלקוחות להזמין ישירות תור במעייני הישועה ולקבל את השירות הרפואי. אנו עושים זאת כחלק מהמהפכה בבני ברק. מאוחדת ממשיכה בכך לבוא ולהעניק את השירות המיטבי ללקוחותיה, ובעתיד נמשיך לבצע מהלכים לטובת הלקוחות".

מנכ"ל ביה"ח 'מעייני הישועה' הרב שלמה רוטשילד אמר בטקס החתימה: "מאוחדת מבינים יאת הציבור החרדי. יש למאוחדת צוות מנצח. למנכ"ל מאוחדת יש פינה חמה בלב למגזר החרדי. הוא קשוב עבורינו ומאמין בכל מהלך שיסייע לציבור. נקדם איתם מהלכים לטובת הציבור החרדי"

יצוין כי מנתוני הביטוח הלאומי לשנת 2016 עולה כי מאוחדת היא הקופה המובילה בכמות המצטרפים בבני ברק, כאשר כחצי אחוז מתושבי העיר הצטרפו בשנה האחרונה למאוחדת והפכו ללקוחותיה, בכך רושמת מאוחדת הישג נוסף בעיר בני ברק, כמו גם בערים חרדיות נוספות בהם רשמה עליה משמעותית.

הנתונים הדרמטיים נחשפים כאשר שירותי מאוחדת מצויים בתנופת שיא. לאחרונה נחנך במרפאת מרום שיר מכון מרווח וחדשני שמעניק את שירותי התפתחות הילד תחת קורת גג אחת ובהם אבחון ובדיקת רופא התפתחותי. פרופ' שופר אבינועם שהיה מנהל המחלקה היחידה לנוירולוגיה של הילד והמתבגר, במרכז שניידר לרפואת ילדים הינו הרופא המאבחן במכון.

כמו"כ ניתנים במכון טיפוליים הפרא-רפואיים של התפתחות הילד: קלינאי תקשורת בעברית ובאידיש, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, פסיכולוגית ועובדת סוציאלית. במכון יינתנו טיפולים פרטניים, הדרכות הורים וסדנאות התפתחותיות.

בנוסף ניתן שירות מיוחד של מרפאת פגים הכוללת: רופא מומחה פגים, עובדת סוציאלית ופיזיותרפיסטית.

עוד נחנך בחודשים האחרונים מרכז בריאות חדשני לאישה בשילוב מוקד חירום שפועל מידי ערב. במרכז לבריאות האישה מקבלים מיטב אנשי המקצוע בתחום רפואת האישה, בהם בעלי שם בתחומם. בנוסף לכך נחנכה לאחרונה היחידה להתפתחות הילד שמאפשרת את המעטפת המקצועית הנדרשת בתחום התפתחות הילד.

למאוחדת בבני ברק פרישה רחבה של 5 מרפאות, רחוב ירושלים, מרום שיר, אבני נזר, ויז'ניץ וקרית הרצוג.במרפאות מאוחדת בבני ברק: שרותי רפואת משפחה וילדים, אף אוזן גרון, רפואת עיניים , רפואת נשים מורחבת, כירורגיה, כירורג כלי דם ורופא פלבולוגית (מומחית לוורידים) גסטרואנרולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה למבוגרים וילדים, אורתופד מומחה לכף יד, אורולוגיה, המטולוגיה, דיאטנים, אלרגיה, אנדוקרינולוג ילדים, נפרולוגיה , ונפרולוגיה ילדים, מומחה למחלות ריאה למבוגרים וילדים, קלינאי תקשורת לילדים ומבוגרים (לילדים דוברת יידיש), יחידה להתפתחות הילד, יחידה לבריאות הנפש – פסיכיאטר מבוגרים וילדים , פסיכולוג מבוגרים וילדים ,שרותי מעבדה ללא תור ומזכירות עד השעה 20:00 ברציפות, שרותי בית מרקחת עד השעה 20:00 בערב רצוף. שתי בתי מרקחת גדולים במרפאות רחוב ירושלים ובמרפאת אבני נזר, מכון אולטרה סאונד נשים במרפאות רחוב ירושלים ומרום שיר, אולטרה סאונד פרקי ירך לתינוקות, חדרי אחיות שפתוחים ברציפות ללא צורך בקביעת תור עד השעה 20:00 בערב, ביצוע בדיקת דור ישרים במרפאת רחוב ירושלים, בדיקות גנטיות ובדיקת פטרת ציפורניים במרפאת אבני נזר.

גם תחום הסדנאות לא נזנח וכחלק מפעילויות קידום הבריאות מפעילה מאוחדת בבני ברק מגוון סדנאות בריאות ובהם: הרזייה וסכרת לצד סדנאות מיוחדות לילדים ובהם: טיפול בהפרעת שינה לתינוקות , עיסוי תינוקות, החייאת תינוקות.

על מנת להעניק שירות אישי ואדיב המותאם לצרכי המגזר החרדי מעסיקה מאוחדת מנהלי קשרי קהילה הזמינים לאורך כל שעות היממה ללקוחות כדי להעניק מענה ולפתור בעיות ביורוקרטיות שמתעוררות מעת לעת.

מכבי שירותי בריאות מצליחה להפתיע שוב ולשפר את השרות לחברים. מכבי מקלה על המטופלים הזקוקים לשירותי בית החולים ופותחת עבורם את האפשרות לקבל טיפול שם ללא צורך בקבלת התחייבות מהקופה.

מכבי פועלת להקל על החברים ככל הניתן ובנוסף לכך שהם לא יזדקקו לטופס 17, הרי שמעתה יספק בית החולים לחברי מכבי שירות מעקב מיוחד בשעות הערב ובסופי שבוע על מנת שבקופה החשובה הן יקבלו את השרות באופן זמין וקרוב לבית.

“מדובר בקפיצת מדרגה בשרות שלנו” מסביר רן סער מנכ”ל מכבי. “אנחנו מפעילים תהליך דומה גם עבור חולים אונקולוגיים בבית החולים איכילוב, ואם הם חברי מכבי אז הם מקבלים שם את השירותים הרפואיים ללא צורך בהתחייבות. כך תיראה הרפואה בעתיד, ומכבי מובילה את כל מערכת הבריאות בישראל בכיוון החשוב הזה.”

הקשר בין מכבי למעייני הישועה בא כתוספת משמעותית לכלל השירותים של מכבי בעיר. לפני כשנה נפתח המרכז הרפואי העצום של מכבי שכבר טיפל מאז בעשרות אלפי חברים. כמו כן הרחיבה מכבי את השרות לילדים עם הצטרפותה של אחות בריאות הילד – בעולם הילד כהנמן ובנוסף מרפאת רפואה משלימה עבור ילדים בעולם הילד כהנמן.

הנהלת מרחב בני ברק ממשיכה להקשיב כל העת לצורכי הציבור ופועלת בכל דרך על מנת להתאים את השרות לבקשות השונות. כדי להצליח בכך מתקיימת “דלת פתוחה” עם הנהלת מרחב ב״ב – בימי רביעי בשעות 16:00-18:00 – בסניף רבי עקיבא.

חברות מכבי בעיר כבר יודעות כי בסניף רבי עקיבא פועל רופא נשים עד השעה 22:00 בלילה על מנת להקל עליהן בקבלת השרות הרפואי. עוד מדגישים במכבי כי במרכז הרפואי העצום ברבי עקיבא פועלת בנוסף גם רופאת נשים לרשותן. חלק משמעותי בשרות של מכבי ניתן ברשת בתי המרקחת “מכביפארם” ולרשות חברי מכבי בבני ברק פועל בית מרקחת רחב ידיים במרכז הרפואי החדש ובנוסף בית מרקחת בקריית הרצוג -ימים א-ה 8:00-20:00 וביום ו’ עד השעה 13.00. בקרוב, כך מבטיחים במכבי ייפתח מרכז רפואי נוסף בשיכון ויז’ניץ לרשות החברים.

גב’ דבורה חסיד העומדת בראש מחוז מרכז של מכבי מנצחת על הפעילות ובקיאה בכל התפתחות חדשה: “אנחנו מאוד שמחים על קפיצת המדרגה הנהדרת בשיתוף הפעולה עם מעייני הישועה. ההסכם החדש הוא מהפכני ומהווה צעד נוסף בהנגשת מגוון שירותי רפואה זמינים ומקצועיים ובאיכות רפואית גבוהה לחברי מכבי. שביעות רצונם של החברים במכבי היא גבוהה ונמשיך לעשות כל מאמץ כדי לקדם את בריאותם של חברי הקופה.”

השארת תגובה