בבית שמש משוטטים כלבים עם היסטוריה: הווטרינרית מסבירה

בעוד תופעת הכלבים המשוטטים הולכת וגוברת, מנסה הווטרינרית העירונית החדשה להשתלט על המצב, בין היתר באיתור בעלים של כלבים מסוכנים

כלבים משוטטים. אילוסטרציה
כלבים משוטטים. אילוסטרציה

תופעת הכלבים המשוטטים שמסוקרת בהרחבה ב'כל הזמן', ממשיכה להעיק על תושבי העיר. העדויות הרבות של תושבים, גברים ונשים וילדים, שנקלעו לרגעי אימה במחיצת כלבים מאיימים, מצטברות, ומציירות תמונת מצב עגומה ומסוכנת, של מטרד קשה שלעיתים מסתיים בחוויה גרועה, אך בלא מעט פעמים נגמר בתקיפה או בפציעה קשה.

מי שמנסה להתמודד עם התופעה היא הווטרינרית העירונית החדשה הד"ר מאיה קמחי, שלצד עבודתה המאומצת, מנסה להסביר לתושבים את גבולות הגזרה הצרות בהם היא פועלת, את ההגבלות הרבות שמטילות הרשויות, ומבקשת את ההבנה, ובעיקר את שיתוף הפעולה.

באחד המקרים בשבוע החולף, התקבלה במוקד העירוני קריאה על כלב משוטט, אך בעשר דקות שחלפו עד להגעת הפקחים, הצליח להיעלם. קמחי פנתה לציבור לעזרה באיתורו, ואגב כך הסבירה את הסיטואציה. "המדווח שלח אלינו את תמונת הכלב. הגענו למקום בתוך 10 דקות, אך הכלב כבר לא נמצא במקום. תשאלנו עוברים ושבים לפרטי הבעלים, אך לא ידעו לומר לנו פרטים מדויקים, פרט לכך שהבעלים הוא בחור צעיר שמגיע לפארק", כתבה.

היא צירפה את תמונת הכלב, וביקשה: "בשל חומרת הדבר, החלטתי לפרסם את תמונת הכלב המסוכן ששוטט ברחבי העיר, ללא הבעלים וללא מחסום פה, ולבקש את עזרתכם באם הנכם מכירים את הבעלים, נא שלחו לי את פרטיו בפרטי או דרך המוקד. השוטטות של הפיטבול בתמונה יכלה להסתיים חלילה עם נפגעים".

בהמשך כתבה קמחי: "בעיית הכלבים המתפראים לא נוצרה ביום אחד, אלא כתוצאה ממחדל של שנים, בו המדינה התעלמה מאחריותה והותירה בידי הרופא הרשותי את תפקיד מכבה השריפות בגזרתו, בעוד השריפה הגדולה משתוללת מסביב. רוב הכלבים המתפראים בעברם היו כלבי בית. חוסר אחריות וחוסר אכפתיות של הבעלים הוביל לכך שהכלבים נזרקו, ננטשו או נשלחו לשוטט להנאתם, ואלו חברו ללהקות והתפראו.

השארת תגובה