נחשפתם! עשרות מאגרי מידע רגישים דלפו לרשת

lock-41168_960_720
lock-41168_960_720

עשרות מאגרים בעלי מידע רגיש דלפו לרשת, ביניהן מאגר מידע בנושא ילדים מאומצים של עמותה גדולה העוסקת בתחום, כך דיווח איש הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים, עומר פרידמן, לוועדת המידע והטכנולוגיה של הכנסת.

ועדת המדע והטכנולוגיה קיימה היום דיון בנושא "אבטחת מאגרי מידע ביומטריים המצויים ברשויות המדינה".

ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו יזמה את הדיון בעקבות הדיונים על אישור המאגר הביומטרי של משרד הפנים ולאור העובדה שיש בישראל עוד עשרות מאגרים ביומטריים.

משרד התחבורה מחזיק מאגר ביומטרי עם תמונות של מעל ל-3 מיליון בעלי רישיונות נהיגה, וכן יש מאגרים גדולי בידי הצבא, המשטרה ועוד.

בנוגע ליתר המאגרים אמר פרידמן כי, "הנושא של התיעוד הלאומי החכם מוסדר היטב בחוק. נושא של יישומיים ביומטריים אחרים לא מוסדר כלל. הוטל על היחידה שלנו לגבש מדיניות, זו גובשה בספטמבר האחרון ואנחנו בתחילת מימושה".

רפאל פרנקו ממערך הסייבר הלאומי אמר ש"משרד התחבורה עבר ביקורת מקיפה על המאגרים שלו, כולל התמונות שהן באיכות ביומטרית, התוצאות יצאו בצורה סבירה ומעלה. יש הרבה מה לתקן אבל הם עברו ביקורת מקיפה".

צבי דביר מהתנועה לזכויות דיגיטליות אמר לעומת זאת כי "משרד התחבורה הוא דוגמה טובה למידע שלא צריך לאגור אותו והוא נאגר. כל נסיעות של האנשים ברב-קו נאגרות, פשוט כי הם יכולים לשמור את המידע. כל פקיד יכול להסתכל על מי שעשה את הנסיעות מאז ועד היום".

השארת תגובה