מינוי דונלד טראמפ הקפיץ את ערך 7 הבנקים הגדולים בארה"ב בכ-35.4 מיליארד דולר

כפי שהבטיח, הנשיא דונלד טראמפ לקח את הצעד הראשון בדרך לנסיגה מרפורמת דוד-פרנק של וול סטריט משנת 2010 המעשה לאחר כשבועיים בתפקיד וזאת לקול תרועת המשקיעים, מעריך חיים טולדנו

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ

חיים טולדנו, מומחה לשוק ההון מעריך כי תגבר אי הוודאות בשווקים עקב המהלך: טראמפ חתם על הצו המנהלי הקורא לשר האוצר לבחון באופן גורף את סדרת הרפורמות שנוצרו לאחר המשבר הכלכלי של השנים 2008-9. החדשות עזרו להקפיץ את מניות 7 הבנקים הגדולים לפי שווי שוק בדירוג של מדד S & P 500 בעליה של בערך 35.4 מיליארד דולר. זאת קפיצה של 3% משווי השוק המשולב של שבעת החברות של 1.23 טריליון דולר, המובילות יחד עם "מורגן סטנלי" את הרשימה עם קפיצה של 5.6%.

בנקים גדולים אחרים נהנים מהסדר החדש כוללות חברת "וולס פארגו", אשר צברה 2.2%; Bank of America, 2.5%; Citigroup, 3%; גולדמן זאקס, 4.3%; ו-U.S. Bancorp,  1.2%.

המשקיעים מצפים מהבנקים ליהנות מהנמכת רמת מיסי החברות רופפת יותר ושחרור תקנות הבנקים של דונלד טראמפ, בעוד שמצופה מחבילת התמריצים הכספיים של טראמפ לדחוף את שיעור הריבית ללמלעלה –עוד ברכה עבור מניות הבנקים. קרן תעודות הסלSPDR  העוקבת אחרי התעשייה, עלתה ב-18.6% מאז טראמפ זכה בבחירות, אומר טולדנו.

המניות אחרות של שירותים פיננסיים כגון Visa, Invesco, and Synchrony Financial כולן מדורגות על בעשיריה הפותחת של המניות עם הביצועים הטובים ביותר של מדד  S & P 500 מניות ביום שישי.

עד השעה 15:00 ביום שישי, כל המניות של שבעת הבנקים, מלבד Bank of America, מחקו את ההפסדים שלהם מהשבוע הקודם, כאשר האיסור של דונלד טראמפ על הגירה מ-7 מדינות בעלות רוב מוסלמי הכביד על השווקים.

עדיין, בעוד בנקים מעודדים עריכת שינויים בחוקי "דוד-פרנק", הם (ובוודאי המנכ"ל של גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין) פחות אופטימיים עקב איסור ההגירה של טראמפ. בלנקפיין כתב מכתב בגנות הצו הנשיאותי נגד ההגירה, והוסיף כי זה הצו עלול לשבש פעולות, מסכם חיים טולדנו.

השארת תגובה