לשמוע לגדולי ישראל • בעקבות הצע"ח לשלילת תקציב על רקע אפליה

יואב ללום
יואב ללום

החוק של ח"כ מאיר כהן מיש עתיד לשלילת תקצוב מוסדות חינוך המפלים תלמידים, עורר סערה רבתי, כאשר חלק מצדדים בכך שטוב עשו הנציגים החרדים כאשר הפילו חוק של יש עתיד (למרות שח״כ מרגי גם חתום על החוק), ומנגד לא מעט שמלינים ומתפלאים היאך פעם אחר פעם מצליחה יהדות התורה לגרום לש״ס שלא לתמוך בחוקים שיפגעו בכלי העבודה של מנהלי מוסדות מפלים.

חשוב לי לומר כבר כאן, כי כבר לפני עשר שנים צעק הגאון רבי יעקב יוסף זצוק״ל כי מדובר בדיני נפשות שמי שצריך להכריע בהם הם דיינים של סנהדרין. שמעתי גם את דבריו של ר' חיים כהן נאמן ביתו של מרן הגרי"ש אלישיב זצוק״ל שאמר "חייבים לחזור למתווה שייסד מרן הרב אלישיב זצ"ל ולהקים ועדת רבנים חזקה לפתרון הבעיה". גם הרב שך זצוק״ל כתב ביטויים חמורים מאוד כנגד מנהלי מוסדות מפלים (עיינו מכתבים ומאמרים כרך ג׳).

אך כל זה אינו מבלבל את העסקנים שרוממות השמיעה לגדולי ישראל בפיהם, אך בידיהם טופחים ומטפחים את מנהלי המוסדות המפלים פעם אחר פעם. מצער מאוד שעיני נציגי הציבור שלנו טחו מלראות אמת פשוטה זו.

לגופה של הצעת חוק אומר, לו כנים דברי נציגי ש״ס ודרעי בראשם הרי שהיו הם מקדמים מהלכים אמיתיים בנושא (יש רעיונות למכביר, אשמח לתורמם חינם אין כסף), אך התחושה היא שכנראה לא רוצים.

עמותת נוער כהלכה החלה את פעילותה בשנת תשס״ו, לפני למעלה מעשר שנים. אז היו בתחילת השנה ובמשך חודשים, רק בירושלים, רק בנות ורק חרדיות כ480 בנות ללא סמינר וכ120 בנות שלא התקבלו לכיתה א'. בשנים האחרונות בעקבות המאבק הבלתי מתפשר שניהלה העמותה, המספרים צנחו, עד שבימיו של מאיר שמעוני כמנהל המחוז הם כמעט אופסו.

אך בשנים האחרונות ובעקבות חילופי מנהל המחוז שביצעה העסקונה החרדית בשיתוף פעולה עם גורמים במשרד החינוך אנו מתחילים בנסיגה והתוצאות בשטח.

2 תגובות
  1. וגדולי ישראל בעד החוק הזה כמו שהוא כן או לא?
    [שמחתי להתעדכן שהרב יעקב יוסף עם כל גדלותו וענקיותו בתורה נהיה מגדולי הדור]

  2. קודם אני מוחה במגיב הקודם שאין השגה בשולי גלימתו של הגאון האדיר הרב יעקב יוסף זצ"ל

    שנית הגאון הרב יעקב יוסף הורה לללום לא לעתור לערכאות וללום לא נשמע לו והרים יד בתורת משה! איך הוא מעז להטיף לציות לגדולי תורה

    בנוסף, חבל שללום מרכז את מאבקו לדחוף בנות ספרדיות למקומות שבהן לכל היותר הן נמצאות שם כאורחות, במקום זאת היה הרבה יותר מועיל להיאבק על הקמת מוסדות ספרדים איכותיים בהן תתכבדנה הבנות הרבה יותר ותגדלנה יותר בריא

השארת תגובה