בעולם מגיבים לפגישת נתניהו וטראמפ: "אופטימיים לגבי האפשרויות העומדים לפתחנו"

בעוד התקשורת מתריעה מפני התנגדות העולם הערבי לדברי טראמפ שביטל את חזון שתי המדינות – מפתיעה סעודיה ומשדרת מסר של אופיטמיות • "אנחנו מאוד אופטימיים לגבי היכולות והאפשרויות העומדים לפתחינו בדרך למציאת פתרונות לכלל הבעיות עמם מתמודד האזור"

דונלד טראמפ ובנימין נתניהו (לע"מ)
דונלד טראמפ ובנימין נתניהו (לע"מ)

בעוד נשיא ארה"ב קשר אמש את חזונו בענין השלום הישראלי-פלסטיני, בהסדר אזורי כולל במזרח התיכון, כאשר כלי התקשורת בעולם העלו ספקולציות על האופן בו יתקבלו הדברים ברחבי העולם הערבי, הרי שכעת מגיעה סעודיה ומפתיעה בתגובתה.

שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר, התייחס הבוקר לדברי הנשיא טראמפ בעניין הצורך בשיתוף פעולה עם המדינות המתונות באזור, וכן על העובדה שהנשיא אמש ביטל למעשה את חזון שתי המדינות כשהבהיר, כי מצידו "אם הצדדים יגלו הבנה, ניתן להכריע גם על מדינה אחת".

לדברי אל-ג'ובייר, "אנחנו מאוד אופטימיים לגבי היכולות והאפשרויות העומדים לפתחנו בדרך למציאת פתרונות לכלל הבעיות עמם מתמודד האזור".

הוא הוסיף, "אנו מצפים לעבוד עם ממשל טראמפ על כלל הסוגיות האזוריות".

יצוין, כי בניגוד לנימה האופטימית בדברי שר החוץ הסעודי, הרי שברשות הפלסטינית הביעו דאגה לנוכח הדברים שנאמרו אמש. ח"כ אחמד טיבי הבהיר, כי אם ארה"ב מעלה על דעתה כי ניתן ללכת קודם על פיתרון אזורי ורק לאחר מכן לפתור את הסכסוך הישראלי פלסטיני, הרי שהיא טועה.

השארת תגובה