טראמפ התכוון להורות על העברת השגרירות: ההכרזה נדחתה לבקשת ישראל

רה"מ העביר לנשיא ארה"ב מסר ולפיו מוטב שתידחה העברת השגרירות לעיתוי אחר ונוח יותר מבחינת האינטרס הישראלי – שבישראל חוששים לאבד את היחסים הנרקמים להם עם כמה ממדינות ערב בצל האיום האירני המשותף

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ

"נשיא ארה"ב טראמפ התכוון להודיע על העברת השגרירות לירושלים, עוד בנאום הבכורה שלו כנשיא, ונאלץ לחזור בו בשל בקשת נתניהו", את הדברים חושף הסנאטור הרפובליקני הבכיר רוברט קרוקר המכהן כיו"ר הוועדה לקשרי חוץ של הסנאט.

קורקר, הוא פוליטיקאי אמריקני חבר המפלגה הרפובליקנית ומכהן כסנאטור מטעם מדינת טנסי ותפקידו המרכזי הוא כאמור, ראש ועדת החוץ בסנאט.

לדברי קרוקר, רה"מ העביר לנשיא מסר ולפיו מוטב שתידחה העברת השגרירות לעיתוי אחר ונוח יותר מבחינת האינטרס הישראלי, משום שבישראל חוששים לאבד את היחסים הנרקמים להם עם כמה ממדינות ערב בצל האיום האירני המשותף, מאחר ומדינות אלו עלולים להביע זעם בגין ההחלטה האמריקנית החד צדדית.

לדברי הסנטור בראיון לתקשורת, "לפי הבנתי, בשלב מסוים האנשים הסובבים את טראמפ היו מוכנים להעביר את השגרירות מיד ב- 20 לינואר בשעה 12:01.

אלא ש"המקום בו נמצאת ישראל כרגע מבחינת קשריה עם העולם הערבי שמעולם לא היה קרוב יותר מצריכה חשיבה עמוקה יותר האם מדובר במהלך חיובי לטווח המיידי בלבד או גם מעבר לכך".

הוא הוסיף, כי "הנקודה החיובית היחידה בעסקה עם איראן היא החיבור שנוצר בשל כך בין העולם הערבי המתון למדינת ישראל".

לדבריו, הקשרים בין המדינות הוא הרבה מעבר למה שהמנהיגים הערבים היו רוצים שאזרחיהם יידעו".

"אז כשאתה ניצב בפני מצב כה תקדימי, אתה באמת רוצה להחמיץ את ההזדמנות האיזורית ההיסטורית שמתהווה כאן, ברית שהיא חסרת תקדים ואמיתית בתכליתה?" תהה.

השארת תגובה