יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל: "העברת השגרירות תלויה בישראל בלבד"

"אחרי שמונה שנים של השפלה והרחקה של הנשיא כלפי מדינת ישראל, סוף סוף ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו יגיע לבית הלבן לביקור רשמי עם הכבוד שמגיע לו ומגיע לנו" – לדבריו "הנשיא יכבד את רצונה של ישראל להגדיר לעצמה את האינטרסים האסטרטגיים שלה"

מארק צל (צילום: מאיר אליפור)
מארק צל (צילום: מאיר אליפור)

מארק צל יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, מגדיר את יחסי ישראל ארה"ב לקראת פגישת ראש הממשלה עם הנשיא טראמפ כ"פגישה בין ידידים ובין מנהיגים שמכבדים אחד את השני".

לדבריו, "אחרי שמונה שנים של השפלה והרחקה של הנשיא כלפי מדינת ישראל, סוף סוף ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו יגיע לבית הלבן לביקור רשמי עם הכבוד שמגיע לו ומגיע לנו".

בענין יחסו של טראמפ להתיישבות מעריך צל בראיון ל'ערוץ 7', כי "לא משנה אם הנשיא הוא בעד או נגד בניה בהתיישבות, זה לא העניין. עיקר המדיניות החדשה של ממשל טראמפ כלפי ישראל, היא שהוא מכבד את מדינת ישראל ויכבד את החלטת והכרעת ממשלת ישראל לגבי גורלה של ארץ ישראל".

"יכול להיות שהוא לא יסכים עם ההתיישבות, אין לי מושג. אבל מה שהוא לא יעשה, לדעתי, זה להכתיב לישראל מה לעשות ביהודה ושומרון ובירושלים. על ישראל להגדיר לעצמה את האינטרסים האסטרטגיים שלה בארץ ישראל. רק היא יכולה לעשות את זה, והנשיא טראמפ יכבד את זה".

כאשר צל נשאל האם שגרירות ארה"ב תעבור לירושלים, הוא חוזר על טענתו שהכדור נמצא בידיים של ישראל. "ברגע שיהיה אור ירוק מירושלים זה יקרה. ואני מקווה שראש ממשלת ישראל ידבר על זה כשיגיע לוושינגטון ויגיד סוף סוף לנשיא טראמפ, 'אנחנו מוכנים תכריז על זה'".

השארת תגובה