טראמפ חזר בו? דיווח ערבי: "הממשל העביר מסר השגרירות לא תועבר לירושלים"

לאחר שהבטיח כי יעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, נראה כי הנשיא החדש לא יקיים את הבטחתו. דיווחים פלסטינים, "בכירים בממשל טראמפ העבירו לנו מסרים מרגיעים לגבי העברת השגרירות"

דונאלד טראמפ
דונאלד טראמפ

לאחר שנשיא ארצות הברית הקדיש את השבועות הראשונים לקיים את הבטחות הבחירות שלו, בחותמו על שורת צווים נשיאותיים, נראה שדווקא את הבטחתו על עניין העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים הוא זנח. ואכן, השבת דיווח העיתון הפלסטיני "אל קודס" כי הממשל העביר מסר לרשות הפלסטינית, לפיו השגרירות האמריקנית תשאר בתל אביב ולא תועבר לירושלים.

לפי הדיווח, גורמים בכירים בממשל טראמפ נפגשו בשבוע שעבר עם ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג', העבירו לו את המסר בנושא השגרירות האמריקנית וכן מסרים "מרגיעים" בעניין ההתנחלויות.

העברת המסרים מגיעה לאחר ביקורו של עבדאללה מלך ירדן בוושינגטון, במהלכו הזהיר את נשיא ארצות הברית, כי העברת השגרירות תפגע בביטחון האזור. מלך ירדן, שהיה מהמנהיגים הראשונים שביקר בבית הלבן, הזהיר כי העברת השגרירות תגביר את השפעת הגורמים הקיצוניים באזור. לדבריו, לא מדובר רק בניתוח שלו, אלא גם של גורמים בקהילת המודיעין הישראלית.

עם זאת, טראמפ עצמו הבהיר בפיו, כי ידון בנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שימריא השבוע לביקורו הראשון בוושינגטון בעידן טראמפ.

 

 

השארת תגובה