ארדן: לעצור את המפגינים החרדים שתקפו חייל שהשפריץ עליהם גז מדמיע

השר לביטחון הפנים אמר הבוקר כי הנחה את המשטרה לעצור את המפגינים החרדים שתקפו את החייל שהשפריץ עליהם גז מדמיע. "אין הצדקה לאלימות הקשה, מי שפוגע בחיילינו המגינים עלינו בגופם חייב לשלם על כך מחיר כבד". בפנים: תיעוד חדש של הקטטה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב הבוקר (שישי) להפגנות הפלג הירושלמי נגד הגיוס לצה"ל אמש ברחבי הארץ.  "התמונות בהן נראה חייל צה״ל מותקף באלימות קשה ע״י עשרות צעירים חרדים מזעזעות. זו בריונות שחייבים לעקור מהשורש, יש גם לבדוק את הנסיבות שהובילו את החייל להתיז גז מדמיע אולם בשום מצב אין הצדקה לאלימות הקשה שראינו".

ארדן הוסיף, "הנחיתי את המשטרה לעשות הכל כדי ‏להביא את פורעי החוק האלה לדין, מקומם מאחורי סורג ובריח. מי שפוגע בחיילינו המגינים עלינו בגופם חייב לשלם על כך מחיר כבד, אני מצפה גם מראשי ‏הציבור החרדי לגנות ולהוקיע מעשים כאלה שאינם מייצגים את הציבור החרדי ומסיבים לו נזק".

לדבריו, "האירועים הללו מבטאים חילול ה׳ שאין קשה ממנו, המתפרעים והבריונים פוגעים קודם כל בציבור החרדי שומר החוק. השפלת חיילים חרדים ונסיונות ‏לבזות ואף לתקוף אותם מתרחשות לצערי פעמים רבות. המשטרה תמשיך לעשות כל שביכולתה כדי להביא לדין כל מי שפוגע או מתיר דמם של חיילים חרדים".

כזכור, אמש נחשף סרטון בו נראים המפגינים תוקפים חייל, אלא שע"פ עדי ראיה וסרטון מוקדם יותר ניתן לראות כי החייל תקף את המפגינים ראשון בגז מדמיע. כמו כן, הבוקר נחשף תיעוד חדש המראה כיצד החייל ניסה לפנות בכוח מפגינים מהכביש בטרם הקטטה.


תיעוד התקיפה – צילום: משה עזריאל


החייל תוקף מפגינים בגז מדמיע

השארת תגובה