מדברים בטלפון הנייד בזמן נהיגה? המשטרה תחרים לכם את המכשיר

במשטרת ישראל בוחנים אפשרות להחרים טלפונים ניידים לנהגים שיתפסו מדברים במכשיר בזמן נהיגה, בעיקר לנהגים מקצועיים כנהגי אוטובוס ומשאיות • "המשטרה תעשה שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה לשמור על חיי ציבור הנהגים בכבישים"

אילוסטרציה.
אילוסטרציה.

במשטרה בוחנים אפשרות להחמרת אכיפה כנגד נהגים שיתפסו משתמשים בטלפון הנייד במהלך הנהיגה, כך ששוטרים יוכלו להחרים במקרה שכזה את הטלפון הנייד של הנהג – כך מפרסם העיתונאי אבי אשכנזי בוואלה.

לפי הדיווח, אגף התנועה בפיקודו של ניצב דורון ידיד, הכין תכנית מקיפה להגברת אכיפה בקרב נהגים מקצועיים, קרי נהגי אוטובוסים ומשאיות, שרבים מהם נתפסו מדברים בטלפון או צופים בסרטונים, גם בשעה בה הם מסיעים עשרות נוסעים.

בשל חומרת העברות והעובדה כי עבירה שכזו עשויה לגרום לתאונה קטלנית, נבחן מודל של החרמה, כפי שנעשה לכלי רכב שנהגיהם עברו עבירות תנועה חמורה, רק שבמקום להחרים את הרכב יוחרם המכשיר הנייד.

ממשטרת ישראל נמסר לוואלה: "אגף התנועה רואה בחומרה רבה את השימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה. השימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה על ידי נהגי אוטובוסים המסיעים עשרות נוסעים ונהגי משאיות מגביר משמעותית את הסיכון בפגיעה בחיי אדם וברכוש. מעורבות של כלי רכב כבדים בזמן תאונה בעקבות היסח דעת עלול להיות קטלני. המשטרה תעשה שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה לשמור על חיי ציבור הנהגים בכבישים. בתוך כך המשטרה מפעילה כוחות גלויים וסמויים במגוון שיטות על מנת למצות את הדין עם עברייני התנועה".

תגובה אחת
  1. סוף סוף עושים משהו מועיל שבאמת ירתיע נהגים להיפרד ממקור חיותם – הפלאפון………

השארת תגובה