ראש מועצת יש"ע על פינוי עמונה ועופרה: "ברוך דיין האמת"

בכינוס שנערך הערב ביישוב עופרה העומד לפני הריסת תשעה מבתיו בשל החלטה של בג"ץ, נשא דברים ראש מועצת יש"ע שקרא לברך ברכת 'דיין האמת' על פינוי יישובים – מנגד דרש רב היישוב מהממשלה, לאשר במיידית את חוק ההסדרה

היישוב עפרה. (צילום: באדיבות המצלם)
היישוב עפרה. (צילום: באדיבות המצלם)

אלפי בני אדם השתתפו הערב (ראשון) בכנס מחאה וחיזוק ביישוב עופרה שבבנימין, לנוכח החלטת בג"ץ להרוס תשעה מבנים ביישוב, הטוענים לבעלות פלסטינית. במהלך הכינוס נשאו דברים רב היישוב הרב אבי גיסר, ראש מועצת יש"ע אבי רואה ועוד.

בדבריו דרש הרב גיסר, מהממשלה להעביר באופן מיידי את חוק ההסדרה, "כבר שבענו הבטחות רוצים את חוק ההסדרה עכשיו" והוסיף כי למרבה האבסורד, "רק ליהודים החיים ביהודה ושומרון אין זכות קיום של קניין".

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה, התייחס לפינוי עמונה ואמר, כי "אלו אירועים שצריך לברך עליהם 'ברוך דיין האמת' – זורקים יהודים מבתיהם. אלו סיפורים של גולה, של הרס, שריפה וגירוש. והנה כאן בארץ ישראל עושות את זה הרשויות לעם ישראל, למה?

הוא ציין כי העובדה שכל זה קורה דווקא במשמרת שלנו, אומרת דרשני, "הקב"ה שולח לנו מסר, צריך ללמוד למה זה קורה. האם אהבנו באמת כל אחד? האם באמת קיבלנו כל אחד ואחד כאן בהתיישבות? כי זו המהות, זו התכלית".

הרב חיים דרוקמן, יו"ר ישיבות "בני עקיבא", תקף בעצרת את בית המשפט העליון ותהה בקול רם,"זה דין? זה עוול. למה להרוס? מההרס נהנים אלה שרוצים שנחזור לאירופה. איפה היו העותרים 20 שנה? ההיגיון אומר לפצות, אז להרוס? איזה עוול זה? איך אפשר? בית דין גבוה לצדק, איזה צדק? זה אי צדק!".

הרב הבהיר בפסקנות, "אנחנו נחזור לעמונה, אנחנו נמשיך ליישב את ארץ ישראל כי היא שלנו, הארץ שלנו. לא יעזור כלום. לא ל'יש דין' ולא לאף אחד. אנחנו לא גזלנים", הדגיש הרב.

בהמשך נשא דברים יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו שבדבריו הכריז, כי "המאבק אינו רק על ארץ ישראל אלא על הצדק בחברה הישראלית. אין לנו רצון לגזול אדמות פרטיות אבל הרס לשם הרס אינו צדק הוא רק מספק תאוות נקם ושנאה".

השארת תגובה