שלי יחימוביץ' חתמה על הסכם עם איתן כבל ותתמודד לראשות ההסתדרות

ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה כי תתמודד לראשות ההסתדרות, בראשות סיעת בית חברתי של ח"כ איתן כבל, זאת לאחר שהשנים חתמו על הסכם שת"פ

איתן כבל | צילום: דוברות הכנסת
איתן כבל | צילום: דוברות הכנסת

ח"כ שלי יחימוביץ', הכריזה כי תתמודד לראשות ההסתדרות, זאת לאחר תקופה ארוכה במהלכה דחתה את השמועות בנושא.

יחימוביץ' תתמודד לתפקיד במסגרת סיעת בית חברתי של ח"כ איתן כבל, יריבה לשעבר, וכעת שותף לדרך.

בסוף השבוע כונסה סיעת 'בית חברתי' ברשות כבל וחבריה קבעו פה אחד כי הם מדיחים מתפקידו את מי ששימש יו"ר סיעה מטעם ח"כ כבל, יצחק יואל, והם מסמיכים את כבל ובוחרים בו לרשות הסיעה ולבא כוח מטעמם לבצע את מהלך ההתמודדות.

בהודעה שפרסמה היא בקשה את התמיכה "להפוך את הגוף הזה, שאני מאמינה בחשיבותו בכל לבי, לראש חץ חברתי רב עוצמה, אמיץ, נקי כפיים, ודמוקרטי באמת. למען תיקונו של עולם העבודה, למען הזכות הכל כך פשוטה ובסיסית להתפרנס בכבוד ולחיות בכבוד, למען החברה הישראלית כולה.

"אני מבקשת להודות, מעומק הלב, לחברי ולמי שיהיה מעתה שותפי לדרך – ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, שהעמיד לרשותי, ברוחב לב ובנכונות ומתוך אמונה – את סיעתו בהסתדרות, הנושאת את השם המדויק "בית חברתי". שמחה על השותפות הזאת.

"הבוקר, אחרי כמה ימים לא פשוטים שבהם נעשו נסיונות כוחניים שכמו נלקחו מ"בית הקלפים" למנוע מאתנו התמודדות, כדי להתחמק מבחירות דמוקרטיות, נחתם ביני ובין איתן ההסכם, ואנחנו יוצאים לדרך. יותר מחצי מליון עובדים במדינת ישראל ילכו לקלפי ויבחרו באופן דמוקרטי מי תנהיג או ינהיג אותם.

לדבריה, "הסיכויים שלי לנצח נבדקו ביסודיות, והם גבוהים מאוד. אבל זו לא תהיה התמודדות פשוטה, והיא תיעשה בידיים חשופות ובלי אמצעים כספיים אל מול מנגנון ענק ומפוצץ בכסף.

 

יחימוביץ' הוסיפה: "זה חודשים ארוכים שאני מתלבטת. בראש ובראשונה משום שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה. וגם משום שאני מעריכה שאנחנו עומדים לפני זעזועים ושינויים במערכת הפוליטית, שיש לי הכוח להיות חלק משמעותי בהם ואף לעצב אותם.

"מצד שני, מי כמוכם יודע שסדר היום החברתי, הקרב על הזכות להתפרנס בכבוד בלי להתנצל על כך, העבודה המאורגנת והסולידריות, המאבק להקטנת הפערים ולהפסקת ניצולם של עובדים באמצעות שיטות העסקה פוגעניות ועושקות – הם הליבה של האמונה שלי. אני מאמינה שבהעדר הזכות להתפרנס בכבוד, כל הזכויות האחרות מתגמדות ממילא, ושאלה סוגיות לאומיות גורליות לא פחות מאחרות.

"הבחירות לראשות ההסתדרות יתקיימו במאי. אני מאמינה שבנסיבות הקיימות, זה המקום שבו אוכל להשפיע באופן הכי עוצמתי על גורלה של החברה הישראלית.

"למי שבצד השני של המתרס הפוליטי, שמביעים בי לא פעם תמיכה והערכה אבל אומרים בצער: "חבל שאני לא יכול/ה להצביע לך" – הנה יש לכם הזדמנות להצביע בשבילי בלב שלם. לאנשי המחנה הפוליטי שלי. אני יודעת שרבים מכם היו מעדיפים שלא אעשה את הבחירה הזאת. מבקשת מכם שתבינו את הבחירה שלי ואת מניעיה. שתבינו שיש כאן הזדמנות מדהימה להשפיע על המדינה. שתסמכו עלי, שתישארו אתי, שבשום אופן לא תעזבו את המפלגה – אני מאוד זקוקה לכם גם בה, וכמובן ושתחזקו אותי ותעזרו לי כמו שרק אתם יודעים. שוב מודה לאיתן, שמעתה הוא שותף מלא שלי לדרך. בהצלחה לכולנו."

ח"כ כבל: "אסור שהזכות לבחור תישלל מיותר מחצי מליון עובדים בישראל, בכוונתי להקדיש את עצמי למערכה הזו ולפעול בשותפות עם ח"כ יחימוביץ' לטובת כלל העובדים ולטובת הסתדרות חזקה נקייה ואמיצה. אני משוכנע ששלי תנצח ותהיה יו"ר הסתדרות מעולה".

השארת תגובה