המלחמה הבאה של מרגי? "לא אשלים עם האפליה בחינוך המיוחד למגזר החרדי"

'הדעת אינה סובלת אפליה למגזר החרדי בכלל ובוודאי שלא בחינוך המיוחד; אמחק את האפליה הזו' * ח"כ מרגי ערך ביקור בבית הספר לחינוך המיוחד 'בית חנוך' של 'אהל שרה' במהלכו השתתף ב'מבחן פומבי במשניות ברכות' ונחשף לפרויקט ראשוני ייחודי של 'חונכות' שפותח ע"י סגל בית הספר

'הגה"צ רבי ראובן יוסף גרשונוביץ זצ"ל אמר לי לא אחת כי הילדים המיוחדים אינם חלילה 'חריגים'. הם נשמות גבוהות ואין אנו בני אנוש יודעים איזו נשמה גבוהה כלואה בגוף הקטן הזה וכזו הייתה התייחסותם של כל גדולי הדורות. התרגשתי מאוד לראות את עבודת הקודש שאתם עושים כאן, לו יהי חלקי עמכם – כך אמר ח"כ יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך בתום ביקור שערך בבית הספר לילדי החינוך המיוחד 'בית חנוך' של 'אהל שרה' בבני ברק. את פניו קיבלה הנהלת 'אהל שרה' בראשות הרב אברהם גינזבורג והגב' מלכה וינברג. מנהלת מערך החינוך הגב' קרין טרבלסי. מנהלת ביה"ס נחמה אשלג מנהל ביה"ס 'בית ישי' הרב רמי סוכובלנסקי ואנשי הסגל.

מרגי הוסיף כי לא ישלים עם האפליה הקיימת בתקצוב החינוך המיוחד באגף המוכש"ר במשרד החינוך; 'הדעת אינה סובלת השלמה עם אפליה בתקצוב מערכות החינוך החרדי בכלל ובוודאי שלא בחינוך המיוחד. אעשה הכל כדי למחוק את האפליה הזו במסגרת ועדת החינוך של הכנסת'. ח"כ מרגי השתתף ב'מבחן פומבי על פרק ו' במשניות ברכות' ונחשף לפרויקט ראשוני ייחודי של 'חונכות' לילד המיוחד שפותח ע"י סגל בית הספר.

בישיבת עבודה שהתקיימה בבית המע"ש של 'אהל שרה' 'באר בת שבע' ע"ש הרבנית קנייבסקי ע"ה הציגה הנהלת 'אהל שרה' ובהם רכזת התקציבים הגב' חני פויכטונגר את מוסדות הארגון שנוסד לפני ארבע עשורים ע"י הרבנית רבקה גינזבורג ע"ה, וכיום נותנת מענה לכ- 550 אנשים, צעירים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מגיל 6 ועד שיבה בתחומי החינוך התעסוקה והדיור; 5 בתי ספר. 3 מרכזי יום לתעסוקה ובהם מרכז עבודה שיקומי לנשים ומערך דיור מוגן בקהילה לכ- 100 דיירים ב- 18דירות הפזורות בשכונות העיר. כ 60% הם תושבי ב"ב, ויתרתם מיישובי הסביבה.

מסכת האפליה של ילדי החינוך המיוחד במוסדות המוכר שאינו רשמי לעומת החינוך הממלכתי הינה בתחומים שונים – קבלו ראשי 'אהל שרה' בפני ח"כ מרגי – ובהם; הסיוע הפרה רפואי ושעות הדרכה המוענקות ע"י מרכז התמיכה היישובי. 'בעוד בחינוך הממלכתי וממ"ד מקבלים הילדים השתתפות של 100% הרי שלנו נותנים כיום 84% בלבד. ההשתתפות אמנם שופרה מימי פירון אז קיבלנו רק 70% אבל הפער עדיין עצום. גם בשעות הדרכות המוענקות ע"י מרכז התמיכה היישובי אנחנו מופלים. ושעות אלה הינן קריטיות לאיכות ההוראה כדי שנוכל למקסם את השרות. מה גם שמצד אחד מקפידים על קוצו של יוד בכמות התלמידים בכיתה ומאידך לא מאפשרים לנו שעות שהיו יכולות לסייע לילדים מאוד. כך גם בנושא הדרישה לחידוש רשיונות מידי שנה (!) הדורשת זמן ומאמץ בלתי סביר ובשעות תגבור לתלמידים במצבים מורכבים המוגדרים כ'התנהגות מאתגרת".

צילום: יעקב נחומי

תגובה אחת
  1. לא ראוי ולא אתי לפרסם תמונות של מיוחדים, ובפרט ילדים. מי נרדם שם בשמירה?

השארת תגובה