הכרמלית בחיפה עלתה באש: בגלל עבודות תשתית בשבת?

שני קרונות של הכרמלית בחיפה ניזוקו באופן קשה במהלך שריפה שפרצה השבת ברכבת התחתית החיפאית. לפי הערכות יתכן ועבודות תשתית שבוצעו במקום שעות ספורות לפני האירוע גרמו לשריפה

הכרמלית (צילום: דוברות כבאות והצלה)
הכרמלית (צילום: דוברות כבאות והצלה)

13 צוותים של לוחמי אש פעלו היום (שבת) לכיבוי שריפה שפרצה היום בתחנת כיכר פריז של הכרמלית בחיפה. רק לאחר עבודה מאומצת הושגה שליטה בלהבות. אישה כבת 70 נפגעה קל כתוצאה משאיפת עשן.

עם כיבוי השריפה נחשפו מימדי הנזק הגדול, קרון אחד נשרף כליל וקרון נוסף ניזוק באופן משמעותי. לפי הערכות הפגיעה ברכבת, שנמצאת בבעלות עיריית חיפה, נאמד בעשרות מיליוני שקלים ועלולה אף להסתכם במאות מיליוני ש"ח.

חוקרי השריפות עדיין לא קבעו מה גרם לשריפה הגדולה, אך לפי הערכות עבודות תחזוקה שנעשו בבוקר של יום השבת גרמו לשריפה.

הכרמלית בחיפה מורכבת משתי רכבות, אחת עולה ואחת יורדת, כך כשהשבתה של שתי קרונות משמעותה נזק כבד לרכבת התחתית של העיר.

במהלך כל השריפה העשן הרב היתמר ויצא מכל פתחי תחנות הרכבת התחתית. בעיריית חיפה הודיעו כי החל ממחר בבוקר יפעלו להחזרת הכרמלית לפעילות סדירה.

עוד נמסר מהעירייה: "רק לפני חודש הוכרה הכרמלית כאמצעי תחבורה ציבורי על ידי משרד התחבורה ומאז חלה עליה דרסטית במספר הנוסעים, כ-85 אלף נוסעים בינואר 2017, עלייה של 50% לעומת ינואר אשתקד ועליה של 800 נוסעים חדשים מדי יום. כבר היום מינה ראש העיר את מנכ"ל העירייה לעמוד בראשות צוות שיפעל החל ממחר בבוקר לעשות את כל שאפשר להחזיר את הכרמלית לפעולה. כמו כן, מחר בבוקר יכנס מנכל העירייה את אנשי הכרמלית לדיון לצורך קבלת תמונת מצב עדכנית וקביעת דרכי פעולה".

השארת תגובה