מהיום תמיכת ארה"ב בישראל מעוגנת בחוק

הלילה אישר הקונגרס האמריקאי כי ישראל תיחשב על פי חוק בת ברית אסטרטגית של ארה"ב, מה שיעזור לישראל במספר תחומים, עם זאת הכניסה למדינה תמשיך להיות מאושרת רק באמצעות ויזות

פסל החירות, ארה"ב
פסל החירות, ארה"ב

לאחר שהיה נראה כי בממשל נשיא ארה"ב הנוכחי ברק אובמה היחסים בין ארה"ב לישראל מתוחים, עתה עבר בארה"ב חוק האומר כי ישראל היא בת ברית אסטרטגית של ארה"ב, אולם עם זאת ישראל לא נכללה במדינות להם יש פטור מויזה בשביל להיכנס למדינה.

הלילה אישר הקונגרס האמריקאי את החוק, מה שאומר כי מערך הציוד שארה"ב מספקת לישראל יעלה ויעמוד על 1.8 מיליארד דולר, בנוסף החקיקה מקדמת  שיתוף פעולה אמריקני-ישראלי בתחומי אנרגיה, מים, ביטחון העורף ולוחמת סייבר. המעמד החדש, יאפשר לישראל לייצא ציוד ביטחוני לרשימה מורחבת של 34 מדינות.

אולם כאמור החוק החדש לא יפטור את אזרחי ישראל לקבל ויזה בשביל להיכנס למדינה, כאשר כיום ישנם 38 מדינות ברחבי העולם שפטורות מויזה צ'ילה היא המדינה האחרונה שצורפה לפני תקופה לפטור מויזה לארה"ב.

הסיבה שהממשל לא אישר את הפטור מהויזה הוא שהיא לא עומדת בסף שאומר כי צריך שפחות מ-3% ממבקשי הויזה יסורבו, כאשר כיום מספר הישראלים שלא זכאים לויזה עומד על 10% כאשר ישראלים רבים שוהים בארה"ב שלא כחוק, כשהם נכנסים עם ויזת תייר שתקפה לשלש חודשים ונשארים לעבוד ולחיות במדינה.

השארת תגובה